«ПогранКульт» запрошує харків'ян на безкоштовні вистави
06 жовтня 2016 16:12 Культура
«ПогранКульт» запрошує харків'ян на безкоштовні вистави Безкоштовні вистави і концерти можуть відвідати за попередньою реєстрацією жителі Харкова в рамках культурного форуму «ПогранКульт: ГаліціяКульт».

Так, у неділю, 9 жовтня, у Харківській спеціалізованій музичній школі (вул. Благовіщенська, 19) пройде концерт «Юзеф Кофлер і його час. Зріз музичного життя Львова 20-х -30-х років ХХ століття». Початок - о 18:00.

«У 30-х роках минулого століття Першу симфонію Юзефа Кофлера зі Львова транслювали наживо на всю Польщу. Тодішній директор компанії BBC направив на львівське радіо лист, у якому висловлював своє захоплення якістю звуку і високопрофесійним оркестровим виконанням. Саме у цей період яскраво засяє зірка львівського композитора-авангардиста Юзефа Кофлера, майже повністю забутого на батьківщині після смерті у концтаборі. У програмі об'єднані львівські автори різних національностей і смаків. Завдання - показати естетичний зріз того часу. Крім музики прозвучать дитячі спогади львів'янина Станіслава Лема, які він описав у романі «Високий замок», - повідомили організатори.

10 жовтня у Харківському державному академічному українському драматичному театрі ім. Т. Шевченка відбудеться вистава «Нація» Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру. Дії постановки засновані на реальних подіях. Актори переживають 40-і роки ХХ століття - прихід радянської влади, виселення людей з рідних місць, безпідставне ув'язнення і розстріли мирних жителів. Режисер Ростислав Держипільський використав чотири новели з книги Марії Матіос «Юр'яна і Довгопіл», «Прощай мене», «Вставайте, мамо» і «Не плачте за мною ніколи». Початок вистави - о 18:00.

11 жовтня харків'янам представлять незалежний театральний проект «Осінь на Плутоні» - це документальний спектакль, створений на основі бесід з жителями геріатричного пансіонату. Спектакль пройде в «ART AREA «ДК» (вул. Чернишевська, 13). Початок - о 18:00.

15 жовтня в «ART AREA «ДК» покажуть моновиставу «Лондон». «Вистава за однойменною п'єсою Максима Доська - це розповідь про білоруського сантехніка Гену, який потрапляє в Лондон. Автор тонко описує реалії сучасного Мінська, Лондон виступає як нарізаний слайдами і змішаний з внутрішніми переживаннями туристичний путівник», - повідомляється на сайті форуму.

16 жовтня харків'яни зможуть подивитися документальний спектакль «Де Схід? Де Захід?», а  18 жовтня - «Чи складно вести коней» та «Баба».

Ознайомитися з більш детальною інформацією та зареєструватися для відвідування заходів можна тут.

Вхідні квитки - безкоштовні.

Нагадаємо, що програма соціально-культурного форуму «ПогранКульт: ГаліціяКульт» включає близько 80 культурних подій: кінопокази, концерти, спектаклі, літературні читання, художні виставки, лекції та дискусії. Зокрема, 4 жовтня в Центрі сучасного мистецтва «ЕрміловЦентр» відкрилася виставка «Мистецтво Галичини другої половини ХХ - початку ХХI століття». Всього у форумі беруть участь 300 художників з Галичини та Слобожанщини. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини