Почався конкурс проєктів на Громадський бюджет-2020
02 вересня 2019 15:49 Бюджет
Почався конкурс проєктів на Громадський бюджет-2020 Стартував набір проєктів на Громадський бюджет міста Харкова 2020 року.

Про це сьогодні, 2 вересня, у пресцентрі Харківської міської ради повідомила заступник директора Департаменту бюджету і фінансів Ганна Кухарева.

За її словами, цього року була введена низка інновацій у процесах подачі і голосування за проєкти. Так, прийом заявок жителів міста для реалізації в рамках Громадської бюджету проходитиме з 1 по 30 вересня, експертиза проєктів - з 1 по 31 жовтня, голосування за проєкти - з 1 по 30 листопада, визначення проєктів-переможців - до 10 грудня. Реалізація проєктів запланована на 2020 рік.

«Загальний обсяг Громадського бюджету-2020 запланований у сумі 50 млн грн, при цьому мінімальний обсяг фінансування проєкту становить 50 тис. грн, максимальний - 1,5 млн грн», - повідомила Ганна Кухарева.

На конкурс можна подавати проєкти, спрямовані на:
1) підвищення енергоефективності об'єктів комунальної власності;
2) популяризацію і розвиток культури поводження з відходами, інші екологічні ініціативи;
3) розвиток молодіжної, дитячої та спортивної інфраструктури міста;
4) цифрову трансформацію Харкова і підвищення цифрової грамотності населення;
5) популяризацію здорового способу життя і боротьбу з наркозалежністю;
6) розвиток транспортної інфраструктури міста;
7) проведення фестивалів креативних іміджевих напрямків сучасного мистецтва, культури, розвиток туризму, а також стартапи.

Представник комунального закладу «Офіс реформ Харкова» Андрій Кирик акцентував увагу на тому, що проєкти не повинні дублювати міські програми.

Також, за його словами, цього року була введена мінімальна кількість голосів підтримки (300 голосів), які необхідно набрати заявці для внесення до переліку проєктів, з яких визначаються переможці. Додатково були скасовані окремі рейтинги для проєктів фізичних осіб і громадських організацій і була передбачена можливість голосування для внутрішньо переміщених осіб, які зареєстрували своє місце проживання на території Харкова.

Будь-який харків'янин чи громадська організація міста Харкова може подати свою ініціативу для реалізації у 2020 році. Для цього необхідно заповнити форму проєкту на інтернет-платформі «Портал харків'янина» або подати проєкт особисто за адресою: пл. Конституції, 7, 5-й поверх, каб. 90 (приймальня Департаменту бюджету і фінансів).

Керівник комунального закладу «Офіс реформ Харкова» Михайло Лазарєв підкреслив, що Громадський бюджет дозволяє харків'янам безпосередньо приєднатися до розвитку рідного міста.

«Це дуже цікавий процес, коли городяни відчувають свою причетність до позитивних змін у місті, коли до їхніх рук потрапляє реальний фінансовий інструмент для втілення в життя своїх ідей. І самі ж харків'яни потім вирішують, який проєкт повинен бути реалізований. Упевнений, що цього року нові ідеї будуть актуальними для Харкова», - зазначив Михайло Лазарєв.

Нагадаємо, що в рамках Громадської бюджету міста Харкова у 2019 році були відібрані 80 проєктів, які передані для реалізації виконавчими органами Харківської міської ради.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини