Підприємці зможуть добровільно відшкодовувати заборгованість за оренду землі
17 жовтня 2018 12:43 Місто
Підприємці зможуть добровільно відшкодовувати заборгованість за оренду землі У Харкові ввели порядок добровільного відшкодування коштів за користування землею.

Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 17 жовтня, на сесії Харківської міської ради. Сесія затвердила Порядок добровільного відшкодування безпідставно збережених коштів за використання земель комунальної форми власності на території міста. 

Тепер землекористувачі, які не оформили договори оренди, зможуть добровільно відшкодувати заборгованість в розмірі орендної плати. Це значно спростить процедуру відшкодування коштів і створить додатковий правовий механізм поповнення міського бюджету.

Як зазначив директор Департаменту територіального контролю Олексій Калина, всього за дев'ять місяців цього року департамент пред'явив порушникам правил землекористування понад 140 позовів на суму 150 млн грн. З них близько 33 млн грн було виграно за судовими рішеннями.

За словами Олексія Калини, подібний порядок існує в інших містах України. Така процедура передбачена Конституцією України, цивільним законодавством, господарським процесом.

«Цей механізм скоротить час нашої роботи. Якщо раніше землекористувач хотів суму в розмірі орендної плати погасити, він цього зробити не міг, оскільки не було відповідної процедури. А тепер підприємець зробить це добровільно, і кошти надійдуть до міського бюджету», - пояснив директор департаменту.

Зазначимо, що раніше для того, щоб пред'явити позов підприємцям, які не оплачують оренду землі, необхідно було виділити земельну ділянку в натурі, провести геодезичні роботи, виїхати на місце, зібрати велику кількість документації, запитів в різні інстанції, оплатити судовий збір, потім пред'явити позов в першу інстанцію, потім, як правило, відбувалося оскарження рішення однієї зі сторін і т.д. І при цьому є підприємці, які готові відразу оплатити завдані збитки. Для цього і був прийнятий порядок добровільного відшкодування коштів.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини