Під Харковом йде будівництво першого в Україні сміттєпереробного комплексу
06 липня 2018 13:24 ЖКГ
Під Харковом йде будівництво першого в Україні сміттєпереробного комплексу Будівництво комплексу з переробки твердих побутових відходів з системою збору полігонного газу та виробництва електроенергії йде за графіком.

Уже обладнаний спеціальний майданчик для сміттєвозів, виконується планування доріг, закуплена низка матеріалів - геомембрана, геотекстиль, сортувальна лінія, щебінь.

Як повідомив сьогодні, 6 липня, заступник директора з технічних питань генерального підрядника Олександр Панченко, всього на території комплексу діятимуть чотири окремі майданчики для складування сміття, і кожен з них буде вкритий гідроізоляційною мембраною. За словами заступника директора, до кінця року земляні роботи будуть завершені на всіх них.

Зараз під укладання мембрани вже підготовлений ​​перший майданчик, а до кінця серпня фахівці підготують другий. Ці два об'єкти будуть введені в експлуатацію раніше, щоб зняти навантаження з діючого полігону. Також вже частково отримано обладнання на лінію сортування.

«Ведуться земляні роботи, щоб вийти на позначки, на яких будуть побудовані будівлі. Плануємо за два-три місяці побудувати фундаменти під обладнання, яке вже завезено. Його монтаж частково почнеться в цьому році і буде продовжений навесні наступного. Тоді ж почнеться налаштування обладнання, і думаю, що через рік можна буде починати частково запускати роботу», - повідомив Олександр Панченко.

Згідно з проектом, в перший рік роботи комплексу на ньому планують виробляти від 13,5 млн кВт електроенергії на рік, а на десятий - вже до 42 млн кВт. Надлишковий газ, який утворюється при гнитті сміття, буде перероблятися в газогенераторах в електроенергію і надходити в мережу.

Для видобутку такого газу на діючому і старому полігонах вже пробурили близько 30 свердловин, які згодом перейдуть в режим експлуатації. Дослідження показали, що запланований обсяг видобутку газу буде виконаний.

Як зазначають фахівці, нова система дозволить знизити викиди в атмфосферу парникових газів від 51 тис. тон у перший рік експлуатації комплексу до 157 тис. тон на десятий рік роботи.

За словами директора КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» Миколи Склярова, 30-40% відходів, які зараз на полігоні утилізуються, на комплексі перероблятимуться. Це дозволить значно продовжити термін експлуатації нового полігону.

«Якщо зараз ті ж площі заповнюються протягом 10-15 років, то цей полігон зможе прослужити 50 років і більше. Крім того, у міру розвитку технічного прогресу можна буде вводити додаткові лінії і збільшувати кількість відходів, що переробляються», - розповів Микола Скляров.

Нагадаємо, проект будівництва комплексу з переробки ТПВ з системою збирання полігонного газу та виробництва електроенергії у Дергачівському районі інвестує Світовий банк. Повністю завершити всі роботи планується до кінця 2019 року.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини