Першокурсників педуніверситету посвятили в студенти
31 серпня 2017 11:15 Освіта
Першокурсників педуніверситету посвятили в студенти Посвята першокурсників у студенти відбулася сьогодні, 31 серпня, у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди.

На перший курс педуніверситету вступило близько 2 тис. юнаків і дівчат. Як повідомив ректор вишу, Почесний громадянин міста Харкова Іван Прокопенко, цього року в університеті навчатимуться більше абітурієнтів із зони АТО і вперше за кілька років студенти з Криму.

«Це дає надію, що ми відновимо свою територіальну єдність, і молоді люди зможуть вільно вибирати будь-який виш, де хочуть навчатися», - зазначив ректор.

За його словами, в університеті навчання проходить за більш ніж 50 спеціальностями. Найпопулярніші напрямки, які вибрали першокурсники, - «Право», «Психологія», «Біологія», «Хореографія», «Дошкільна освіта», «Фізична культура і спорт», «Англійська мова», «Німецька мова», «Соціологія». Тільки іноземних мов в університеті вивчають понад 20. Іван Прокопенко зазначив, що протягом року в ХНПУ планують ввести ще й спеціальність «Філологія китайської мови».

На церемонії посвяти ректор вручив першокурсникам символічний студентський квиток і побажав, щоб світ, який лежить біля їхніх ніг, відкрився для них і щоб їх оточувала любов.

«31 серпня - це день, коли колишні школярі встали на дорослий шлях свого професійного і особистого вдосконалення. Я вдячний вам за те, що ви вибрали професію педагога. Тому що тільки обраний за покликом серця шлях може принести щастя. Ви вибрали потрібну професію. Через 20-30 років близько 70% професій втратять своє призначення, а ваша залишиться вічною. Сотні тисяч ваших вихованців стануть громадянами процвітаючої країни - України. Я хочу, щоб світ, який лежить у ваших ніг, був вам зрозумілий, щоб ви любили живе слово, книгу», - сказав Іван Прокопенко.

Ректор запросив студентів відвідувати творчі колективи, яких у виші 76, і спортивні секції. Наприклад, на міському конкурсі «Студентська весна - 2017» студенти педуніверситету вибороли найбільше нагород. А жіноча волейбольна команда вишу посіла друге місце на чемпіонаті України серед команд Вищої ліги.

Зазначимо, що Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди веде свою історію з 1804 року. На 14 факультетах вишу навчаються майже 8 тис. студентів з усіх регіонів країни.

Сьогодні у всіх вишах міста також проходять посвячення першокурсників у студенти.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини