Перевізники обгрунтували подорожчання проїзду
13 лютого 2017 17:39 Інфраструктура
Перевізники обгрунтували подорожчання проїзду Проїзд у наземному пасажирському автотранспорті Харкова подорожчав в середньому на одну гривню, тепер, в залежності від маршруту, мінімальна вартість становить 3 грн 25 коп, максимальна - 6 грн 50 коп.

Як повідомив сьогодні, 13 лютого, журналістам директор Департаменту інфраструктури Сергій Дульфан, органи місцевого самоврядування не впливають на ціноутворення, а можуть тільки погоджувати вартість проїзду. Перевізники почали звертатися до міської влади з проханням розглянути можливість підвищення вартості проїзду ще дев'ять місяців тому, і весь цей час сторони намагалися знайти компромісне рішення.

«Довго доводилося їх стримувати. Перевізники керуються економічною мотивацією, для нас важлива соціальна складова. Точкою неповернення стала ситуація, коли група контролю нашого департаменту зафіксувала ситуацію, коли на маршрути стало виходити менше рухомого складу більш ніж на 20%. Ми проаналізували і з'ясували, що це пов'язано з відсутністю на лінії автобусів великої місткості. Керівники самовільно приймали рішення про обмеження випуску. Їхнє рішення було аргументовано підвищенням цін на паливо і збільшенням мінімальної зарплати. Таким чином, випуск автобусів великої місткості привів до збитків підприємств. Їм не вистачало коштів для оплати добової заправки транспортного засобу і нарахування зарплати водієві. Крім того, потрібно враховувати кошти, необхідні на утримання транспорту, і накладні витрати. Не можна галузі працювати в умовах, коли паливо - за європейськими цінами, вартість запчастин, гуми зросла, піднялися податки і зарплати», - повідомив Сергій Дульфан.

Він зазначив, що, за розрахунками транспортних підприємств, підвищення вартості проїзду допоможе їм вийти на точку беззбитковості. Крім того, у транспортних підприємств є необхідність у поповненні штату водіїв.

Також Сергій Дульфан зазначив, що, незважаючи на відсутність у державі чіткого механізму компенсації пільгового проїзду, громадяни пільгових категорій продовжують користуватися міським пасажирським транспортом безкоштовно. Якщо у пасажирів є будь-які зауваження щодо обслуговування водіями транспортних засобів, вони можуть безпосередньо звертатися в Департамент інфраструктури зі скаргами. Для цього потрібно запам'ятати номер маршруту і вказати, коли ця ситуація сталася.

З новою вартістю проїзду на автобусних маршрутах можна ознайомитися тут.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини