Пам'ятник Івану Сірку відкритий на Бурсацькому узвозі
23 серпня 2017 17:47 Місто
Пам'ятник Івану Сірку відкритий на Бурсацькому узвозі Фігура легендарного отамана запорозьких козаків встановлена на місці однієї з веж колишньої Харківської фортеці.

23 серпня біля виходу станції метро «Історичний музей» в бік Бурсацького узвозу офіційно відкрито пам'ятник легендарному козакові Івану Сірку, кошовому отаману Запорізької Січі, який захищав Слобожанщину і всю Україну в 17 столітті.

Автор композиції, скульптор Олександр Рідний до фігури козака додав прапор з гербом Харківського слобідьського козацького полку і гармату на дерев'яному лафеті. Майже семиметровий пам'ятник, який дивиться на річку і панораму міста, встановлений на місці, де, за свідченням істориків, височіла вежа першої Харківської фортеці.

«На знаменитій картині ще одного нашого великого земляка, Іллі Рєпіна, козак Сірко разом з товаришами пише турецькому султану. Не впевнений, що пам'ятник Олександра Рідного досконально схожий на рєпінського Сірка, ви самі можете сходити до Харківського художнього музею і порівняти. Але я повністю переконаний, що ця фігура відповідає духу тих героїчних часів, відображає бойовий характер отамана і знаходиться в правильному місці. Звідси, з видом на місто, він буде охороняти Харків довгі часи», - сказав Харківський міський голова Геннадій Кернес на церемонії відкриття.

На втілення ідеї пам'ятника знадобилося 6 років, її підтримали багато харківських меценатів - Віктор Суботін, Олександр Доровський, Олександр Лобановський, Олексій Єськов. Також участь і підтримку надав військово-патріотичний рух «Східний корпус», на прапорах якого зображений Іван Сірко.

«У цей день ми не просто відкриваємо пам'ятник видатному українському полководцю, ми встановлюємо символ того, що Харків був, є і буде українським містом, містом козацької слави», - підкреслив лідер руху Олег Ширяєв.


Друкувати
Останні новини