Олександр Новак привітав Харківське товариство польської культури з 25-річчям
17 жовтня 2016 11:19 Міжнародне співробітництво
Олександр Новак привітав Харківське товариство польської культури з 25-річчям Харківське товариство польської культури відзначило 25 років від дня заснування.

З ювілеєм польське співтовариство привітав секретар Харківської міської ради Олександр Новак. Він зазначив, що це молода, енергійна громадська організація, яка бере активну участь в житті багатонаціонального Харкова.

«Історія поляків в Харкові має глибоке коріння, які йдуть до періоду заснування міста. Складно назвати хоча б одну зі сфер життєдіяльності Харкова, в яку не був би зроблений вагомий внесок представниками польського народу. Не випадково з 29 міст-побратимів і партнерів Харкова з 19 країн світу три міста знаходяться в Польщі. Це одні з наших найбільш активних партнерів - Варшава та Познань. Цього року було підписано угоду про співробітництво в галузі туризму з містом Ченстохова. Ведеться активна робота з містом Люблін. В рамках Асоціації міст-володарів Призу Європи Харків співпрацює з містами Ченстохова, Гдиня, Катовіце і Слупськ», - повідомив Олександр Новак.

Він підкреслив, що завжди міцні дружні зв'язки Харкова з Польщею продовжують успішно розвиватися.

Також секретар міської ради подякував Товариству польської культури за вагомий внесок у розвиток польсько-української співпраці та побажав цікавих проектів і процвітання.

Свій 25-річний ювілей польське співтовариство відзначило концертом в рамках ХХ Днів польської культури в Харкові, організованих за підтримки Генерального консульства Республіки Польща.

Довідка. Харківське товариство польської культури засноване в 1991 році як громадська неполітична організація. Мета діяльності - відродження духовності, традицій, звичаїв і культури поляків, що проживають у Харкові. Вивчаються і видаються публікації про життя і творчість поляків, чиї долі пов'язані з українським містом. При товаристві працює суботня школа, де вивчаються польська мова, звичаї і традиції, історія та культура Польщі. Молодь і дорослі беруть участь в літніх школах мови і культури в Польщі. Товариство організовує міжнародні форуми, зустрічі, концерти та інші заходи.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини