Нові світлофори, камери та велодоріжки - у Харкові створюють систему безпечного руху
20 грудня 2021 12:17 Інфраструктура
Нові світлофори, камери та велодоріжки - у Харкові створюють систему безпечного руху Вісім основних магістралей Харкова модернізують із запровадженням заходів підвищення безпеки руху.

Серед них - пр. Гагаріна, пр. Московський, вул. Полтавський Шлях, вул. Клочківська, вул. Шевченка, пр. Льва Ландау, пр. Науки та центральна частина міста. Вздовж них встановлять 1087 різних камер: фіксації порушення швидкісного режиму, фіксації порушення проїзду на заборонний сигнал світлофора та перетину суцільної лінії розмітки, - які підключать до диспетчерського центру. Крім того, на магістралях реконструюють 130 існуючих та збудують 29 нових світлофорних об'єктів, а також створять велодоріжки. Проєкт реалізують спільно із Європейським інвестиційним банком.

Сьогодні, 20 грудня, Харківський міський голова Ігор Терехов провів нараду у КП «Міськелектротранссервіс», де з 2015 року працює Центр моніторингу та управління дорожнім рухом.

За підсумками зустрічі міський голова зазначив, що кількість камер із фіксацією швидкості потрібно збільшити.

«Коли ти їдеш за кермом і розумієш, що працює така камера, – автоматично скидаєш швидкість. Потрібно встановити близько 100 камер із фіксацією швидкісного режиму. Зробіть карту, де потрібні камери контролю», - наголосив міський голова.

Також він повідомив, що світлофори на основних магістралях стануть регульованими, щоб убезпечити рух та зменшити кількість заторів.

Як пояснив директор КП «Міськелектротранссервіс» Владислав Васенко, транспорт уже рухається «зеленою хвилею» на пр. Гагаріна, і зараз роботи ведуться на пр. Московському. За його словами, у майбутньому на світлофорах планують встановити динамічні знаки, які рекомендуватимуть водіям оптимальну швидкість для «зеленої хвилі».

Ігор Терехов наголосив, що, окрім реалізації цього проєкту, у місті продовжать виділяти кошти територіальної громади на встановлення нових світлофорів та планують освітлювати не лише пішохідні переходи, а й 10-метрову зону підходів до них.

Зазначимо, що вартість реалізації спільного проєкту з ЄІБ становить 24,9 млн. євро. У цю суму буде включено сучасне програмне забезпечення, що допомагає моделювати та прогнозувати трафік на вулично-дорожній мережі, моделювати рух транспорту на окремому перехресті й магістралі в цілому та значно підвищити продуктивність Центру моніторингу та управління дорожнім рухом за рахунок модернізації обладнання. Розпочати роботи планується з наступного року. Термін реалізації – близько чотирьох років.

Довідка. Харків – єдине місто в Україні, яке виходить на тендерні торги із закупівлі проєктних робіт на найбільш небезпечних (за статистикою ДТП) магістралях. На сьогодні до Центру моніторингу та управління дорожнім рухом підключено 117 світлофорних об'єктів. З 2017 року на світлофорах почали встановлювати камери відеоспостереження. Отримані дані дозволяють керувати світлофорними об'єктами у разі аварійних ситуацій та визначати винних у ДТП.

У 2020 році харківський центр перший та єдиний в Україні отримав сертифікат відповідності «Автоматизована система управління дорожнім рухом з можливістю автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху «АСКДР_ХАРКІВ».

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини