Німецький банк готовий допомогти Харкову в придбанні вагонів метро
02 червня 2017 12:48 Інфраструктура
Німецький банк готовий допомогти Харкову в придбанні вагонів метро Перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов сьогодні, 2 червня, провів перший раунд переговорів з представниками Німецького банку розвитку «KfW».

Сторони обговорили можливість придбання нових вагонів метро в рамках реалізації Національної програми міського громадського транспорту України (UPPT), за фінансової підтримки банку «KfW». Також у зустрічі взяв участь Генеральний консул ФРН в Донецьку, офіс в Дніпрі Вольфганг Мессінгер.

Він повідомив, що мова йде про 50 млн євро. «Ми співпрацюємо в сферах культури, освіти. Сьогоднішні переговори відкривають нову сторінку у взаєминах німецьких установ і Харківського регіону», - сказав Вольфганг Мессінгер.

Ігор Терехов зазначив, що близько 90 вагонів метро планується закупити за кредитні кошти, які виділять Європейський банк реконструкції і розвитку і Європейський інвестиційний банк в рамках Проекту розвитку третьої черги Харківського метрополітену.

Тепер же, якщо переговори з «KfW» завершаться успішно, в місті оновлять ще частину підземних поїздів.

«У Харкова гарні кредитні рейтинги. У зв'язку з бюджетною децентралізацією у нас є всі можливості покривати відсотки і тіло кредиту. Ми зацікавлені в співпраці з німецьким банком, щоб розвивати інфраструктуру міста. Ми плануємо купувати вагони з асинхронними двигунами, що дозволить знизити споживання електроенергії на 30%, економити ресурси і кошти для нових проектів з модернізації міста», - зазначив Ігор Терехов.

Зазначимо, що Німецький банк розвитку «KfW» - це державний банк, який за дорученням німецького уряду фінансує програми в різних країнах, в тому числі в Україні. Співпраця між KfW і Харківською міською радою можлива в рамках Рамкової угоди про надання індивідуальних кредитів Україні, яка була підписана між урядами України і Німеччини в квітні 2015 року (загальна сума фінансування - 300 млн. євро). Кредити надаються на проекти, спрямовані на модернізацію інфраструктури східної України - це нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт та модернізація об'єктів інфраструктури, в тому числі в сфері транспорту, енергетики, водопостачання, водовідведення, об'єктів соціальної інфраструктури, відновлення і будівництво житла.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини