Наступного року в харківських багатоповерхівках встановлюватимуть сучасні лічильники тепла
26 жовтня 2016 13:25 ЖКГ
Наступного року в харківських багатоповерхівках встановлюватимуть сучасні лічильники тепла В одній тисячі харківських багатоповерхових будинків будуть встановлені сучасні прилади обліку в рамках проекту реконструкції системи теплопостачання за рахунок коштів Світового банку.

Про це сьогодні, 26 жовтня, на сесії Харківської міської ради повідомив директор КП «Харківські теплові мережі» Сергій Андрєєв.

За його словами, список цих будинків вже узгоджений зі Світовим банком. Також визначений переможець тендеру - литовська фірма «Axis», яка вже почала обстежувати житлові будинки, щоб підготувати проектну документацію. Планується, що роботи з установки модернізованих лічильників разом з рамкою управління почнуться в березні 2017 року. Вартість одного такого лічильника - близько 300 тис. грн.

«Нам не вистачає інвестиційних коштів, щоб ми встигали і перекладати мережі, і встановлювати лічильники. На особистих прийомах громадян я постійно чую прохання встановити на будинок прилад обліку. Це дуже важливо для людей», - зазначив Харківський міський голова Геннадій Кернес.

У той же час у КП «ХТМ» існує інвестиційна програма, яка закладена в тариф підприємства. Вона передбачає установку приладів обліку в 5 тис. багатоповерхових будинків. Вартість такого приладу обліку, який рахує фактичне споживання тепла житловим будинком, становить 30-35 тис. грн в залежності від поверховості будинку. На сьогодні такі лічильники встановлені у 250-ти будинках.

«Підприємство працює за тарифами, затвердженими Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Коли ми тільки планували установку лічильників, то тарифи були нижче і рівень розрахунків споживачів перевищував 100%. Тепер же тарифи підвищилися, а рівень розрахунків знизився. Тому зараз у нас не вистачає ресурсів, щоб виконати інвестпрограму. Але робота ця продовжуватиметься», - зазначив Сергій Андрєєв.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини