На Олексіївці встановили 300 «розумних під'їздів»
24 лютого 2015 15:37 ЖКГ
На Олексіївці встановили 300 «розумних під'їздів» Перші 300 під'їздів на Олексіївці обладнані сучасною системою «Розумний під'їзд».

Про це сьогодні, 24 лютого, повідомив заступник директора Департаменту телекомунікацій та зв'язку Роман Сальников.

За його словами, в кожному з цих під'їздів встановлена ​​домофонна панель з безліччю функцій. Спроектована вона таким чином, що не просто пов'язує гостя або мешканця з потрібною йому квартирою, але і переадресовує виклик на мобільний телефон господаря квартири. Також на панелі є кнопка виклику оператора, який зможе відповісти мешканцеві на всі запитання з обслуговування домофонів або відкрити двері людині, якщо вона забула ключ. Система передбачає все, аж до «тривожної кнопки», після натискання якої приїжджає група швидкого реагування.

Крім того, система ідентифікує мешканця при відкритті дверей, подає ліфт на потрібний йому поверх і включає там світло. Як зазначив заступник директора департаменту, незабаром в цих під'їздах встановлять світлодіодні лампи, що дозволить значно скоротити кількість споживаної електроенергії.

Під'їзди з системою «Розумний під'їзд» оснащені і трьома відеокамерами, встановленими перед самим під'їздом, в ліфті і в технічному приміщенні.

«Це дозволяє відстежувати вхід до під'їзду, бачити його стан, дає можливість бачити і ідентифікувати всіх, хто входить у під'їзд і виходить з нього. Камера в технічному приміщенні дозволить запобігти крадіжки та псування комунального майна. Крім того, система дасть можливість контролювати виходи на дах, зробити їх тільки санкціонованими, що не допустить того, щоб на дах могли вийти діти або люди в нетверезому стані», - повідомив Роман Сальников.

За його словами, систему «Розумний під'їзд» будуть встановлювати в житлових будинках і в інших районах міста за рахунок компанії-підрядника, яка цим займається.

Нагадаємо, систему «Розумний під'їзд» розробили конструктори КСП «Харківміськліфт». Вона включає в себе чотири складові: освітлення місць загального користування, систему управління доступом (домофон), систему управління ліфтом, мережі та обладнання центральної диспетчерської системи. Систему почали розробляти в серпні 2012 року за розпорядженням Харківського міського голови Геннадія Кернеса. Пілотний проект «Розумний під'їзд» почали впроваджувати в мікрорайоні «Олімпійський» у Фрунзенському районі.

Друкувати
Останні новини