На Олексіївці модернізували насосну станцію і включають опалення
12 листопада 2020 10:54 ЖКГ
На Олексіївці модернізували насосну станцію і включають опалення Роботи з модернізації насосної станції «Олексіївська», яка проводилася завдяки співпраці зі Світовим банком, були завершені 8 листопада, і в неділю ввечері в житлові будинки на Олексіївці почали подавати тепло.

Як зазначили в КП «Харківські теплові мережі», в разі відсутності проблем з боку споживача, остаточно завершити підключення планується протягом декількох днів.

«Запуск тепла робиться в максимально можливому темпі, при одночасному розповітрюванні систем опалення та встановлення режимів у будинках. Разом з цим, режими в теплових мережах все ще не устоялися, і вони продовжують виходити на розрахункові параметри», - пояснили на підприємстві.

Як повідомили в КП «ХТМ», в рамках робіт на насосній станції були замінені насосні агрегати, розподільний пристрій, встановлено частотне регулювання тощо. Всі ці роботи дозволили провести комплексну модернізацію об'єкта.

Зазначимо також, що перед початком опалювального сезону 2020-2021 рр. аналогічні роботи були проведені на насосних станціях «Бутівська» і «Глибокий яр». Роботи на цих трьох, а також ще на п'яти аналогічних об'єктах виконуються завдяки участі комунального підприємства в проєкті «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», який фінансується Міжнародним банком реконструкції та розвитку. На останніх п'яти об'єктах роботи ще ведуться і будуть завершені після опалювального сезону.

Як повідомили на підприємстві, КП «Харківські теплові мережі» - учасник проєкту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», реалізація якого стала можлива завдяки фінансуванню Міжнародного банку реконструкції та розвитку, що входить до складу Світового банку. Станом на кінець 2020 року, КП «ХТМ» було укладено 33 контракти на загальну суму 89,6 млн дол., 14 контрактів вже успішно реалізовані.

В рамках проєкту підприємство закупило 82,5 км попередньо ізольованих сталевих і пластикових труб, завдяки чому з 2018 року в місті проводиться масштабна реконструкція магістральних і внутрішньоквартальних теплових мереж, мереж гарячого водопостачання, що дозволило істотно знизити втрати при транспортуванні тепла і підвищити якість послуг для харків'ян. У 772 теплових пунктах житлових будинків встановили теплові лічильники з автоматизованими системами управління, завдяки чому вдалося домогтися більшого комфорту для споживачів і більш раціонального використання теплоносія.

Зараз підприємство завершує контракт з будівництва електричної когенераційної станції на котельні по вул. Артема Веделя, 4 потужністю 4 МВт. А на котельні по вул. Академіка Проскури, 1 розпочато будівництво когенераційної станції електричною потужністю 1 МВт. Це дозволить підприємству забезпечити себе електроенергією власного виробництва, що зменшить залежність від зовнішніх факторів і підвищить стабільність і якість наданої послуги.

Тривають роботи з технічного переоснащення 4 котелень, а також ведуться підготовчі роботи, пов'язані з реконструкцією ще 10 котелень потужністю більше 5 МВт кожна. На котельнях по вул. Великій Панасівській, 29 і вул. Новобаварській, 99 роботи планується почати вже в грудні. Після проведення модернізації заплановано виведення з експлуатації 16 застарілих котелень.

Крім цього, в рамках проєкту буде реконструйовано турбоагрегат потужністю 20 МВт на ТЕЦ-3, також буде проведена реконструкція 25 магістральних теплових камер.

Підходить до завершення впровадження автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії.

У фіналі на підприємстві буде встановлена ​​автоматична система управління технологічними процесами - SCADA, яка об'єднає ряд компонентів виробництва і транспортування тепла в одну екосистему. Це дозволить відстежувати всі технологічні процеси в режимі реального часу, а в разі непередбачених ситуацій час реагування на них скорочується до хвилин.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини