На «Харківських асамблеях» виконають нову «Наталку Полтавку» і загублену симфонію Березовського
23 вересня 2019 14:54 Культура
На «Харківських асамблеях» виконають нову «Наталку Полтавку» і загублену симфонію Березовського 26-й Міжнародний музичний фестиваль «Харківські асамблеї: противлення злу мистецтвом» пройде з 27 вересня по 20 жовтня у Харкові.

Про це сьогодні, 23 вересня, в прес-центрі Харківської міської ради повідомила художній керівник фестивалю, ректор Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського Тетяна Вєркіна.

За її словами, фестиваль присвячений творчості Івана Котляревського, оскільки в цьому році виповнюється 250 років з дня народження письменника й драматурга і 200 років його п'єсі «Наталка Полтавка». На відкритті, яке відбудеться у Харківській обласній філармонії, виконають нову версію опери.

«Ми знайшли ноти в нашій бібліотеці, а наш чудовий композитор Олександр Щетинський - відома особистість не тільки в Україні, а й за її межами, який закінчив наш університет, написав нову версію «Наталки Полтавки». Це п'єса очима людей, які живуть у 21-м столітті. Ми підтримуємо співаків і молодих акторів, які беруть участь в цій постановці», - зазначила Тетяна Вєркіна.

Крім того, 4 жовтня в університеті мистецтв вперше виконають симфонію композитора Максима Березовського. Кілька років тому твір знайшов в Італії диригент Кирило Карабиць.

«У Болонському університеті тільки два музиканти отримали звання «Академік музик». Перший - Вольфганг Амадей Моцарт, другий - Максим Березовський. Моцарта усі знають, грають, а більшість творів Березовського - загублені. Я хочу подякувати за унікальну щедрість молодого диригента Кирила Карабиця, талановитого українського митця, сина видатного композитора Івана Карабиця. Саме він у 2016 році вперше виконав єдину симфонію Березовського, яку він же зміг знайти в Італії, і тим не менш дав нам можливість виконати цю симфонію на українській землі в Харкові», - повідомила організатор фестивалю. За її словами, диригуватиме під час виконання симфонії Крістоф Адт із Німеччини.

За словами Тетяни Вєркіної, у фестивалі візьмуть участь музиканти з Німеччини, Іспанії, Португалії, Польщі, Італії та інших країн. Завершить фестиваль концерт симфонічного оркестру, який виконає українську музику різних століть. Зокрема, прозвучать твори Івана Карабиця і Володимира Птушкіна.

«Відкриваємо фестиваль «Наталкою Полтавкою», закінчуємо - українськими творами, а в середині звучатиме музика німецьких, польських, австрійських композиторів, прозвучить італійська музика, іспанська, угорська», - повідомила Тетяна Вєркіна.

Вона запросила всіх на Міжнародний музичний фестиваль «Харківські асамблеї», який вже став найтривалішим в Україні. З концертною програмою можна ознайомитися тут.

Зазначимо, що «Харківські асамблеї» проходять за підтримки Харківської міської ради.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини