На Харків очікує глобальна цифрова трансформація
14 листопада 2019 17:13 Місто
На Харків очікує глобальна цифрова трансформація Найближчим часом у Харкові почнеться масштабна цифровізація усіх сфер життєдіяльності міста.

Про це сьогодні, 14 листопада, повідомив директор Департаменту реєстрації та цифрового розвитку Олег Дробот під час інноваційного форуму, який проходить на арт-заводі «Механіка».

За його словами, незабаром у Харківській міській раді буде створена окрема структура, яка займатиметься цифровою трансформацією міста. Це означає цифровізацію усіх сфер - безпеки, освіти, медицини, транспорту, інфраструктури тощо. Міська влада має намір глобально змінити розуміння сервісів, оцифрувати всі послуги та повсюдно впроваджувати інноваційні IT-технології.

«Якщо це транспорт, то харків'яни повинні отримати можливість розплачуватися будь-яким зручним способом - електронним квитком, банківською картою, смартфоном, гаджетом. Якщо це освіта, то мова йде, наприклад, про впровадження у школах електронних щоденників. Якщо говорити про безпеку, то треба створити єдину систему відеоспостереження на території міста, де всі камери - приватні, комунальні, державні - об'єднані в одну мережу та фіксують правопорушення, відстежують правопорушників, розпізнають номерні знаки автомобілів та обличчя людей», - розповів Олег Дробот.

Те ж стосується і надання адміністративних послуг, які планується перевести в електронний вигляд. За допомогою «Кабінету харків'янина» - спеціального додатку у смартфоні - можна буде скористатися будь-якою послугою на території міста, не виходячи з дому. Також там буде можливість записатися до лікаря, переглянути щоденник дитини та багато інших послуг. 

«Міський голова Геннадій Кернес поставив конкретну й амбітну мету: Харків має стати найбільш цифровим містом України, і є всі передумови, щоб він таким і став. Роботи багато, але ми її робитимемо максимально публічною, щоб вона була орієнтована на конкретні вигоди і користь для харків'ян, щоб вони їх відчували. Найближчим часом ми представимо план з цифрової трансформації на наступний рік, а загалом мова йде про окрему стратегію побудови «розумного міста» до 2030 року. Харків вже випереджає інші міста з побудови цифрової інноваційної інфраструктури, і, впевнений, наш досвід перейматимуть», - зазначив Олег Дробот.

Нагадаємо, інноваційний форум та ярмарок стартапів проходять 14-15 листопада в Харкові, на арт-заводі «Механіка». Учасники заходу діляться ідеями та обговорюють останні технологічні досягнення, а також слухають спікерів-практиків з області стартап-руху та IT-технологій. У рамках форуму відбудуться виставка та презентації стартапів студентів.

Захід проводиться управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів під патронатом Харківського міського голови.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини