На Бєлгородському шосе з'явилася скульптура велосипедиста
21 серпня 2012 13:15
На Бєлгородському шосе з'явилася скульптура велосипедиста Фігуру-вказівник початку велосипедної доріжки відкрили сьогодні, 21 серпня, на Бєлгородському шосе.

У відкритті скульптури взяли участь Харківський міський голова Геннадій Кернес і народний депутат України Валерій Писаренко.

«Шановні велосипедисти! На вашу ініціативу тут встановлено пам'ятник тим любителям велоспорту, які загинули під колесами автомобілів. Нехай він нагадує всім про дотримання Правил дорожнього руху. Це наше чергове спільне досягнення - ми починаємо розуміти, що велосипедист є повноправним учасником дорожнього руху. І я обіцяю, що підтримаю будь-яку ініціативу тих, хто зацікавлений у веденні здорового способу життя», - наголосив Геннадій Кернес, звертаючись до присутніх.

Валерій Писаренко також зазначив, що цей символ здорового способу життя, відкритий напередодні Дня міста, стане своєрідною точкою відліку для тих, хто любить велоспорт.
 
Питання встановлення скульптури-вказівника, що його порушила Федерація велосипедистів Харківської області, було розглянуто 13 жовтня 2011 року на засіданні міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища.

Фігура символізує велорух Харкова. Місце встановлення - Бєлгородське шосе, біля перехрестя з вулицею Макаренка - також визначено не випадково: тут бере початок одна з найстаріших і найпопулярніших серед харків'ян велодоріжок із Сокольників у П'ятихатки, а також розташована стартова точка для веломаршрутів углиб Лісопарку.
 
Фігуру велосипедиста виконав скульптор Олександр Рідний, вона зроблена з композитних поліефірних матеріалів на своєрідному постаменті-пагорбі.

Відзначимо, 2 вересня від скульптури велосипедистові стартує велоестафета «Спорт об'єднує Україну», яка пройде по всіх областях країни.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини