Муніципальна галерея запрошує на виставку харківського художника
26 листопада 2020 09:49 Культура
Муніципальна галерея запрошує на виставку харківського художника Виставка графічних і живописних робіт харківського художника Віталія Куликова «Фігура» відкрилася в Харківській муніципальній галереї.

Як повідомили в галереї, виставка приурочена до 85-річчя від дня народження художника і проходить в рамках проєкту «Збережемо спадщину Куликова», який Муніципальна галерея ініціювала в 2015 році.

«Програма є триваючою ретроспективою Віталія Куликова, мета якої - розкрити для глядача художню спадщину майстра, показати і проаналізувати творчість художника з його унікальним стилем і світоглядом не тільки як самостійного учасника, а й як фігуранта малодослідженої течії харківського нонконформізму 60-80-х років минулого століття», - зазначають в галереї.

На виставці представлені графічні роботи з «моделями» Куликова, відеоматеріали про художника, а також його живопис, відібраний самим Віталієм Куликовим для статті у Вікіпедії. Крім того, в рамках проєкту паралельно проходитиме онлайн-програма: кураторські екскурсії, цикл зустрічей з художниками і учнями Віталія Куликова, показ авторського фільму Олени Григор'євої про живописця, відкриття меморіальної дошки.

Час роботи виставки: з понеділка по п'ятницю з 11:00 до 19:00.

Зазначимо, що в зв'язку з карантинними обмеженнями в виставковому просторі галереї одночасно може знаходитися не більше чотирьох осіб. Вхід на виставку - суворо в масках.

Також на платформі «V-art» працює віртуальна галерея художника, до якої увійшли 20 найбільш видатних робіт, відібраних автором. Виставку можна відвідати тут.

Довідка. Віталій Куликов (1935 - 2015) - український художник, живописець, графік, книжковий дизайнер і плакатист, професор кафедри «Малюнка і живопису» Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури, лауреат Муніципальної премії (2006). Віталій Куликов інтерпретував у своїй творчості традиції авангардного мистецтва початку XX століття, його роботи - міст від відкриттів Авангарду до винайденої власної художньої мови в сучасному українському мистецтві. За 40 років викладацької діяльності він став наставником для багатьох студентів, встиг виховати не одне покоління художників і архітекторів; був одним із засновників творчого об'єднання «Літера А».

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини