Місто вирішує проблему з проживанням у модульному містечку
12 липня 2019 16:53 Суспільство
Місто вирішує проблему з проживанням у модульному містечку Технічний стан модульного містечка для переселенців з Донецької та Луганської областей небезпечний для проживання.

Про це сьогодні, 12 липня, в прес-центрі Харківської міської ради повідомила заступник міського голови з питань охорони здоров'я та захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

Вона нагадала, що модульне містечко було відкрито в Харкові в січні 2015 року за підтримки уряду Німеччини. Об'єкт передбачався як тимчасове житло для переселенців із зони АТО, тому договір з жителями містечка підписувався всього на півроку. Пізніше сім'ї, які вирішили свої побутові проблеми, виїжджали, натомість в містечку селили нових жителів. Тим, кому нікуди було виїжджати, місто йшло назустріч і подовжувало договір.

Всього з початку відкриття містечка через нього пройшло 800 чоловік. Сьогодні там проживають 302 людини, серед яких - 130 дітей, 33 пенсіонери, 17 багатодітних сімей, а також люди з інвалідністю. За словами віце-мера, гарантія на німецькі конструкції закінчилася ще в липні 2017 року, і сьогодні технічний стан приміщень не тільки не придатний, але і небезпечний для проживання.

«Ми вважаємо своїм обов'язком пояснити мешканцям, що технічний стан містечка сьогодні не сприяє комфортному проживанню людей і викликає певні ризики, якщо ми в такому стані увійдемо в зиму. З великим ризиком ми пережили минулу зиму і побачили, що відбувається з цими приміщеннями. На стінах модулів накопичується конденсат, оскільки забезпечити ці приміщення повноцінною вентиляцією не представляється можливим. Конденсат утворюється на стиках цих модулів і перетворюється в бурульки, а коли їх збиваєш, в приміщення надходить вода. З огляду на те, що там повністю електричне забезпечення, ця вода потрапляє на дроти. І в містечку вже було замикання і загоряння бойлерів», - повідомила Світлана Горбунова-Рубан.

Вона також зазначила, що такі умови призводять, в тому числі, і до частої захворюваності дітей, які там проживають.

Поганий технічний стан містечка відзначив і директор КП «Харківспецбуд», яке обслуговує містечко, Богдан Долина.

«Наші фахівці самостійно обстежили містечко, також ми запросили проектну організацію, яка наступного тижня дасть технічний висновок про стан модулів. Але можу сказати, що подальша експлуатація цих металоконструкцій неможлива. Там все знаходиться на електрообладнанні, і в даний час із-за підтікання води відбуваються замикання і можливі загоряння», - зазначив Богдан Долина.

За словами Світлани Горбунової-Рубан, місто робить спроби вирішити проблему мешканців модульного містечка. 30 серпня у більшості сімей закінчується дія договору на перебування у ньому. На виїзному засіданні відповідної комісії людям пояснили, що стан модулів викликає ризики. Керівництво міста запропонувало пенсіонерам, включаючи тих, у кого є сім'ї, переїхати у державний інтернатний заклад, розташований на території міста, де є всі необхідні умови для проживання: харчування, одяг, медичне обслуговування тощо.

«Досі ні від одного з мешканців містечка сигналу про те, що хтось виявив бажання переселитися в інтернат, ми не отримали. Що стосується людей з інвалідністю, вони теж можуть оселитися в інтернатних установах, там є всі необхідні для цього умови. Наші пропозиції ніхто не прийняв. Люди кажуть, що, мовляв, ми напишемо розписку і самі зробимо ремонт, тільки дайте нам жити в модульному містечку. Але ми зобов'язані їх інформувати і мотивувати до того, щоб вони прийняли рішення, які будуть комфортні для них та їхніх же дітей», - наголосила Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, подібна ситуація склалася і в модульному містечку в Запоріжжі, де фахівці також проводять технічну експертизу стану приміщень. При цьому віце-мер підкреслила, що насильно виселяти людей з модульного містечка місто не буде.

Друкувати
Останні новини