Міськрада звернеться до суду з проханням обмежити проведення дев'яти маршів в центрі Харкова
05 вересня 2019 15:49 Місто
Міськрада звернеться до суду з проханням обмежити проведення дев'яти маршів в центрі Харкова Засідання погоджувальної ради виконкому, на якому були розглянуті заявки щодо проведення масових заходів на вул. Сумській та пл. Свободи, відбулося сьогодні, 5 вересня, в Харківській міській раді.

Як повідомила заступник міського голови - керуючий справами виконавчого комітету міської ради Тетяна Чечетова-Терашвілі, до міської ради надійшло 9 заявок від представників громадських організацій з проханням провести масові марші, в тому числі на захист екології, сімейних цінностей, а також «ХарківПрайд», на вул. Сумській та пл. Свободи в неділю, 15 вересня. Частину заходів заплановано на півдня, деякі - на один і той же час. Кількість учасників кожного з маршів коливається від 300 до 1,5 тис. осіб.

В ході засідання директор Департаменту інфраструктури Сергій Дульфан повідомив, що проведення будь-яких мітингів на проїжджій частині призведе до транспортного колапсу в центрі міста.

«Сьогодні в центральній частині Харкова проводиться великий обсяг дорожніх робіт, і перекриття вулиці Сумської ще більше погіршить рух у місті. Тим більше, це тягне за собою додаткові витрати комунальних підприємств, і я не розумію, чому місто має за це платити», - підкреслив Сергій Дульфан.

Начальник управління превентивної діяльності ГУ Нацполіціі в Харківській області Сергій Бирбасов зазначив, що всі заплановані акції різнопланові, що може спровокувати заворушення між їхніми учасниками.

«Якщо можливо, краще перенести акції в різні місця і час дня, адже працівникам Нацполіціі доведеться направити багато ресурсів, щоб забезпечити громадський порядок під час їх проведення. Крім того, це буде вихідний день, і в центрі міста буде гуляти багато городян з дітьми. Ми повинні звернути увагу, що на всі ці ситуації дивитимуться наші діти», - підкреслив Сергій Бирбасов.

Однак заявники відмовилися змінити час і місце проведення мітингів, в зв'язку з чим на погоджувальній раді прийнято рішення звернутися до суду. «Відповідно до прийнятого членами ради рішення ми звертаємося до суду з позовом про заборону проведення даних заходів у вихідний день, щоб забезпечити, тим самим, спокій жителям нашого міста», - підкреслила Тетяна Чечетова-Терашвілі.

Нагадаємо, 12 серпня на сайті міської ради була розміщена електронна петиція з проханням заборонити в місті проведення «ХарьковПрайда», яка набрала 5837 голосів.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини