Міськрада просить уряд не допустити видобуток газу в Жихорі
24 лютого 2021 11:29 Місто
Міськрада просить уряд не допустити видобуток газу в Жихорі Звернення Харківської міської ради щодо законності планової діяльності, яка має вплив на місто Харків, з облаштування ТОВ «Нафтогазрозробка» Хорошівської площі були схвалені сьогодні, 24 лютого, на сесії міськради.

Депутати звернулися до Міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів України Романа Абромовського і голови Харківської обласної державної адміністрації Айни Тимчук.

Як зазначив на сесії секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, видобуток газу у Жихорі може привести до негативних екологічних наслідків.

«Я виїжджав у Жихор і пообіцяв людям, що ми там нічого не дозволимо добувати. Тому що те, яким чином там видобуватимуть сланцевий газ та інші копалини, може призвести до екологічної катастрофи для селища», - сказав Ігор Терехов.

У зверненні повідомляється, що до Харківської міської ради надходять численні звернення жителів мікрорайону Жихор з проханням дати правову оцінку ситуації, яка склалася навколо планової діяльності з облаштування ТОВ «Нафтогазрозробка» Хорошевської площі - буріння, облаштування, підключення свердловин №1, 2, з буріння трьох  водних свердловин для водозабезпечення процесу буріння свердловин, будівництво установки підготовки газу, будівництво газопроводу від установки підготовки газу до газопроводу з передачі товарної продукції, а також будівництво газопроводу. 

Оскільки поруч знаходяться населені пункти - селища Безлюдівка, Бабаї, Хорошеве та мікрорайон Жихор міста Харківа, треба негайно вжити заходів щодо недопущення надзвичайної ситуації, що може призвести до настання тяжких наслідків.

«Врегулювання питань щодо охорони навколишнього природного середовища та захисту інтересів населення потребують особливо уважного розгляду, оскільки планова діяльність, яка має вплив на місто Харків, з облаштування ТОВ «Нафтогазрозробка» Хорошівської площі пов'язана із значними екологічними ризиками: забруднення підземних вод речовинами, що застосовуються при гідравлічних розривах, забруднюючими речовинами, що накопичені в підземних породах, забруднення земель і поверхневих вод, великих обсягів води, що споживається, а також вплив на природний ландшафт.

Серед іншого ця планова діяльність безумовно призведе до забруднення атмосфери технологічними та іншими викидами та можливого впливу на зміну клімату внаслідок викиду парникових газів; вилучення земельних ресурсів для розміщення промислових майданчиків і, як наслідок, зміни ландшафтів територій, прилеглих до районів видобутку; зміни сейсмічної активності й радіаційного фону території внаслідок зміни геологічних умов у районах видобутку. 

З огляду на вищевикладене, просимо Вас, шановний Романе Романовичу, вжити відповідних заходів щодо здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства про раціональне використання та охорону природних ресурсів, недопущення здійснення будь-яких робіт, пов'язаних із видобуванням газу або нафти, у зв'язку з можливістю спричинення ймовірної екологічної катастрофи», - сказано у зверненні міської ради.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини