Міськрада просить парламент і Кабмін розібратися зі встановленням газових лічильників
20 грудня 2017 13:35 ЖКГ
Міськрада просить парламент і Кабмін розібратися зі встановленням газових лічильників Харківська міська рада звернулася до голови Верховної Ради України Андрія Парубія і до Кабінету Міністрів України з проханням захистити населення від нав'язування приладів обліку газопостачальними організаціями.

Відповідне звернення було прийнято сьогодні, 20 грудня, на сесії міської ради.

«У місті Харкові та інших містах України склалася напружена ситуація з установкою лічильників газу побутовим споживачам, оскільки в законі не визначено, які саме лічильники газу повинні бути встановлені - індивідуальні або загальнобудинкові. Використовуючи таку невизначеність, суб'єкти господарювання, які здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, почали масово встановлювати в багатоквартирних будинках загальнобудинкові лічильники газу, а не індивідуальні. Такими діями оператори газорозподільних мереж фактично змушують жителів будинків оплачувати обсяг спожитого природного газу в цілому по будинку, незалежно від фактичного споживання газу конкретним споживачем. Як свідчать численні звернення громадян, при відмові від встановлення таких загальнобудинкових лічильників газу оператори газорозподільних мереж застосовують практику необгрунтованого припинення газопостачання в таких будинках», - говориться у зверненні.

Депутати акцентували увагу на тому, що постачання природного газу для населення, що проживає в квартирах і приватних будинках, в яких природний газ використовується тільки для приготування їжі, з 1 січня 2018 року здійснюватиметься тільки за умови його комерційного обліку. До цієї ж дати суб'єкти господарювання зобов'язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає в квартирах і приватних будинках, в яких газ використовується тільки для приготування їжі, і зобов'язані відключати газ, якщо такі прилади обліку не будуть встановлені у випадку відмови споживачів.

Станом на 1 листопада 2017 року загальна кількість споживачів без лічильників газу майже в двічі вища, ніж з лічильниками.

«Таким чином, в терміни, встановлені законом, газорозподільне підприємство не встигає забезпечити встановлення лічильників газу для 100-відсоткового обліку спожитого природного газу населенням міста Харкова, що створює загрозу відключення 230 тис. споживачів (63,5%) від газопостачання», - зазначено у зверненні.

У зв'язку з цим міськрада просить центральні органи влади внести в законодавчі акти норми, що передбачають встановлення індивідуальних лічильників природного газу жителям багатоквартирних будинків та встановлення вузлів обліку газу у багатоквартирних будинках виключно за згодою мешканців будинку; а також перенести набуття чинності вищезазначених норм з 1 січня 2018 року на 1 січня 2020 року.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини