Харківська міська рада сьогодні, 22 грудня, на позачерговій сесії порушила питання оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки.
Відповідне звернення було прийнято й буде надіслане Президенту України Володимиру Зеленському, Прем'єр-міністру України Денису Шмигалю, голові Верховної Ради України Руслану Стефанчуку, голові Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данилу Гетманцеву.
«Харківська міськрада стурбована збільшенням останнім часом кількості суперечливих ситуацій, що виникають між податковими органами та платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо нарахування податку на об'єкти житлової нерухомості - квартиру/квартири, незалежно від їх кількості, загальною площею до 85 кв. м, які перебувають у власності фізичних осіб», - говориться у зверненні.
Як пояснив Харківський міський голова Ігор Терехов, у 2017 році міськрада ухвалила рішення, що ставка податку для об'єктів житлової нерухомості, зокрема квартири, незалежно від їхньої кількості, загальною площею до 85 кв. м, що перебувають у власності фізичних осіб, встановлена у розмірі 0%.
«З власників таких квартир податкова хоче брати податок, що суперечить нашому рішенню. І ми маємо прецеденти в судах, коли ми виграли у податкової ці суперечки. Люди з такою площею нерухомості не повинні нічого платити», - наголосив Ігор Терехов.
Тому у зверненні депутати міськради попросили сприяння у вирішенні питання щодо внесення відповідних змін до Податкового кодексу України. Йдеться про прийняття норми, згідно з якою база оподаткування об'єкту та об'єктів житлової нерухомості зменшується для квартир на 85 кв. метрів.
Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.
-
01/03/2022
КП «Харківводоканал»: Підприємство працює у штатному режимі
-
28/02/2022
У Харкові продовжуються обстріли, пошкоджено підстанцію «Обленерго»
-
28/02/2022
У Харкові через обстріли постраждало 87 житлових будинків
-
28/02/2022
Ігор Терехов: Харків'яни, ви - справжні герої!
-
28/02/2022
Останній обстріл Харкова - десятки поранених
-
28/02/2022
Харків'ян просять скористатися ботом для повідомлення про знайдені снаряди
-
28/02/2022
Ігор Терехов: Потрібні волонтери для розвезення хліба
-
28/02/2022
Міськрада розробила бот для надання гуманітарної допомоги
-
28/02/2022
Партнери проєкту «Картка харків'янина» надають допомогу
-
28/02/2022
Опублікована карту магазинів, АЗС, аптек, які працюють
-
28/02/2022
«Тепломережі» відновили роботу колцентру
-
28/02/2022
Комендантська година у Харкові почнеться о 16:00
-
27/02/2022
У Харкові не ходить громадський транспорт та закриті для входу деякі станції метро
-
26/02/2022
У Харкові світлофори переводять у режим миготіння
-
26/02/2022
Харків'ян просять брати до метро паспорти
-
26/02/2022
У Харкові продовжили комендантську годину
-
25/02/2022
З понеділка харківські школярі йдуть на канікули
-
25/02/2022
До харківської лікарні невідкладної допомоги доставили поранених, у метро передали дитяче харчування
-
25/02/2022
Минулої доби до лікарень Харкова надійшло понад 450 осіб
завантажити додаток на Google Play
завантажити додаток на ITunes