Міський Центр соціально-психологічної реабілітації дітей планують розширити
26 грудня 2018 17:42 Місто
Міський Центр соціально-психологічної реабілітації дітей планують розширити Міський Центр соціально-психологічної реабілітації потребує реформування і розширення.

Про це сьогодні, 26 грудня, на засіданні виконавчого комітету Харківської міської ради повідомила заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

За словами віце-мера, цього року Центр соціально-психологічної реабілітації дітей постійно був переповнений: розрахований на 30 ліжко-місць, він приймав до 40 дітей. Тому серед завдань на 2019 рік - розширення центру, а також створення спеціальних умов в лікувальних установах - додаткових боксованих відділень (з ліжками) для реабілітації дітей, які були вилучені з небезпечного для життя середовища.

Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що кількість дітей, яких вилучають з небезпечних для життя умов, зростає. У 2018 року спеціальні служби обстежили умови проживання дітей в 1263-х сім'ях, і було виявлено, що 293 дитини вимагають надання соціально-правової допомоги. 329 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за ухилення від виконання батьківських обов'язків (в 2017 році - 224 особи).

Крім того, нещодавно створені координаційні ради з питань соціального захисту дітей, попередження жорстокого поводження з ними, а також групи оперативного реагування на повідомлення з приводу жорстокого поводження з дітьми отримали понад 200 відповідних повідомлень і здійснили 168 виїздів за місцем проживання дітей. В результаті 176 дітей були вилучені з небезпечного середовища (в 2017 - 150), 20 з них після усунення загрози і проведення профроботи з батьками повернули в сім'ю.

«З року в рік збільшується кількість заходів з інформування населення та створення умов, які б зобов'язували людей звертати увагу на проблеми дітей, якщо вони опинилися в небезпечних для життя умовах. У 2018 році було проведено 376 профілактичних заходів. Збільшується кількість виявлених та вилучених дітей, і пояснюється це не тільки погіршенням рівня життя, але і підвищенням активності громадян, які все частіше інформують нас про дітей, які просять допомоги, а значить - жителі громади знають про міські служби і чим вони можуть допомогти», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Вона також нагадала, що для вирішення низки проблем, пов'язаних із захистом прав дітей і якнайшвидшого їх вилучення з небезпечного для життя середовища, на різних конференціях, присвячених охороні дитинства, профільні структури міськради ініціювали розгляд змін до сімейного законодавства щодо посилення позиції щодо батьків, які ухиляються від виконання своїх обов'язків з виховання та утримання дітей. І більшість з цих пропозицій були розглянуті і знайшли своє відображення в чинному законодавстві.

Друкувати
Останні новини