Міська рада звернулася до уряду з проханням врегулювати ситуацію в МОЗ
17 жовтня 2018 11:36 Місто
Міська рада звернулася до уряду з проханням врегулювати ситуацію в МОЗ Харківська міська рада звернулася до Президента України, Прем'єр-міністра і Голови Верховної Ради з проханням врегулювати ситуацію, що склалася в сфері державного управління національною системою охорони здоров'я.

Відповідне звернення депутати прийняли сьогодні, 17 жовтня, на сесії Харківської міської ради.

Як сказано в зверненні, реалізація державної політики в сфері охорони здоров'я сьогодні відбувається при відсутності системного, науково обґрунтованого і перспективного підходів до розвитку медицини. Також глибокі сумніви викликає здатність нинішньої команди Міністерства охорони здоров'я України успішно реалізувати вже прийняті законодавчі акти, спрямовані на реформування галузі.

«Однак найбільшу стурбованість експертного медичного середовища викликає фактичне самоусунення нинішнього керівництва МОЗ України від реалізації поточної політики в галузі охорони здоров'я, безпосередньо пов'язаної із забезпеченням громадян України якісною та доступною медичною допомогою і життєво необхідними лікарськими засобами та виробами медичного призначення.

Вкрай загрозливою для національної безпеки є відсутність належних дій МОЗ України щодо забезпечення охоплення дитячого населення профілактичними щепленнями. Критичної загрози набуло поширення інфекцій, захворюваність за якими ще недавно була зведена до поодиноких випадків», - йдеться у зверненні міськради.

Депутати звернули увагу на нагальну необхідність внесення до Верховної Ради України кандидатури на посаду Міністра охорони здоров'я України, який би успішно реалізував прийняті парламентсько-урядові рішення та ініціативи Президента України, користувався підтримкою професійного медичного та наукового середовища і державна політика якого була б зрозумілою для громадян України.

«Це звернення до всіх наших шановних керівників: Президента, Прем'єр-міністра та Голови Верховної Ради, з тим щоб у Кабінеті міністрів, у Міністерстві охорони здоров'я нарешті з'явився не виконуючий обов'язки, а справжній міністр охорони здоров'я, який міг би давати чіткі відповіді і працювати з регіонами», - зазначив в ході сесії Харківський міський голова Геннадій Кернес.

Мер також додав, що міська влада звертатиметсья до міських рад інших міст України з проханням підтримати харківську ініціативу.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини