Міська рада оскаржить рішення про регіональну мову
26 травня 2021 16:05 Місто
Міська рада оскаржить рішення про регіональну мову Харківська міська рада подасть апеляцію на рішення Харківського окружного адміністративного суду про скасування регіональної мови в місті.

Про це сьогодні, 26 травня, повідомив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

За його словами, зараз юристи готують обґрунтовану апеляційну скаргу.

«Ми визнаємо українську мову державною, проводимо засідання виконкомів і сесії українською мовою. Але майже 80% харків'ян говорять російською, і їхнє право спілкуватися тією мовою, якою їм зручно», - повідомив Ігор Терехов.

Зазначимо, що Харківський окружний адміністративний суд визнав недійсним рішення Харківської міської ради про реалізацію в місті положень закону «Про засади державної мовної політики».

Довідка. Статус регіональної мови гарантував закон України «Про засади державної мовної політики» 2012 року. Місцеві ради могли вводити регіональні мови, якщо не менше 10% населення говорили на якійсь мові як рідною. Всього було затверджено 18 регіональних мов. 28 лютого 2018 року Конституційний Суд визнав Закон України «Про засади державної мовної політики» неконституційним, і він втратив силу.

Незважаючи на це, регіональні мови ще діють у деяких громадах. Наприклад, 20 травня цього року депутати Миколаївської міської ради не набрали потрібної кількості голосів за скасування регіональної мови.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини