У спекотну погоду кожній людині слід уважніше поставитися до свого здоров'я, вживаної їжі і одягу.
Про це сьогодні, 18 липня, в прес-центрі Харківської міської ради розповів завідувач відділенням інтенсивної терапії Харківської міської клінічної лікарні №8 Микола Дьолог.
Він зазначив, що в цілому комфортна для людини температура знаходиться між 20-24 градусами при вологості 30-70%. Підвищення температури повітря до 30 градусів і вище - це екстремальні умови, які порушують протікання всіх фізіологічних процесів в організмі. Цей стрес організм регулює потовиділенням. Зазвичай людина втрачає за добу до 850 мл рідини, а при високій температурі - два грами за хвилину. Втрата до 2-3% рідини організму не призводить до значних змін роботи органів і систем, при втраті 6% починає страждати розумова діяльність, 15-20% - ведуть до загибелі людини.
За словами Миколи Дьолога, за добу людина повинна споживати 40 мл рідини на 1 кг ваги. Наприклад, для людини вагою 75 кг - це 3 л, при цьому потрібно враховувати, що це внутрішня вода організму (800 мл) і отримана під час прийому їжі і рідин. При цьому надмірне вживання рідини веде до змін складу крові і, відповідно, порушує роботу внутрішніх органів. Як зазначив Микола Дьолог, в спекотну погоду максимум можна вживати до 2,5 л. Краще пити звичайну воду, можна слабогазовану, але не солодкі газовані напої, які спрагу не втамовують, зате дають навантаження на підшлункову залозу.
Також у спеку краще вживати білкову та рослинну їжу - м'ясо птиці, рибу, овочі, кисломолочні продукти. Якщо при нормальній температурі людина вживає їжу більш-менш рівномірно протягом дня, то в спеку потрібно враховувати її пік. Тому з 13:00 до 16:00 краще обмежити себе у фізичних навантаженнях, не перебувати на сонці і мало їсти. При цьому необхідно уникати жирної їжі.
Як розповів Микола Дьолог, у спеку необхідно одягатися в вільний, вентильований одяг, який забезпечить теплообмін, краще з натуральних матеріалів, наприклад, бавовни.
Кондиціонери також потрібно використовувати акуратно. Якщо доводиться часто покидати приміщення, перепад температури на вулиці і в приміщенні має становити 5-7 градусів, у іншому випадку це може привести до запалення легенів.
Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.
-
25/12/2025
На проспекті Героїв Харкова тимчасово заборонять рух транспорту
-
25/12/2025
Мер звернувся до харків'ян з привітанням
-
25/12/2025
Ігор Терехов вітає харків'ян з Різдвом
-
25/12/2025
Ігор Терехов: Харків продовжує підтримувати переселенців
-
24/12/2025
Ігор Терехов привітав католиків з Різдвом
-
24/12/2025
У Харкові знесуть ще три пошкоджені обстрілами будинки
-
24/12/2025
У Харкові встановлять низку меморіальних дошок
-
24/12/2025
Через обстріли в Харкові обмежено подачу тепла та гарячої води
-
24/12/2025
Ігор Терехов: Вимушено переходимо в режим «енергоострова»
-
24/12/2025
У Харкові функціонують пункти незламності
-
23/12/2025
Ігор Терехов зустрівся з духовними лідерами міста
-
23/12/2025
Для дітей з Новобаварського району організували новорічне свято
-
23/12/2025
Ігор Терехов привітав працівників «Тепломереж» з Днем енергетика
-
23/12/2025
Витрати на роботу святкової ілюмінації частково покриють меценати
-
23/12/2025
Застосунок «Open Kharkiv» випустив оновлення
-
22/12/2025
Тролейбус №25 тимчасово не курсуватиме у вівторок
-
22/12/2025
Ігор Терехов: Бізнес у прифронтових громадах потребує державної підтримки
-
22/12/2025
Трамваї №16 і 16А тимчасово змінять маршрути
-
22/12/2025
Асоціація прифронтових міст і громад та Українська рада бізнесу підписали меморандум




