Котельню заводу «Хартрон» реконструюють
14 червня 2021 17:33 ЖКГ
Котельню заводу «Хартрон» реконструюють Жителі мікрорайонів Жуковського і Комунар отримають якісну послугу з гарячого водопостачання і теплопостачання, а котельня заводу «Хартрон» почне виробляти власну електроенергію.

Про це сьогодні, 14 червня, повідомили в КП «Харківські теплові мережі».

За інформацією КП «ХТМ», підприємство продовжує реалізацію проєкту з комплексної реконструкції котельні заводу «Хартрон» по вул. Академіка Проскури, 1, яка включає капітальний ремонт двох котлів, заміну полусекцій конвективної частини та екранних труб поверхонь нагріву котлів №1 та 4, а також повну заміну поверхонь нагріву котла №2.

На котельні вже побудована когенераційна станція потужністю 1 МВт, яка повністю забезпечить її власною електроенергією і дозволить виробляти теплову енергію. Як зазначили на підприємстві, такий комбінований цикл підвищить ККД, оперативність управління, забезпечить ефективність і надійність котельні. У результаті понад 100 житлових будинків, сім шкіл, чотири дитячих садки і поліклініка, розташовані на території селищ Жуковського і Комунар, отримають безперебійні і якісні послуги підприємства.

Крім того, на ХТМ повідомили, що вирішили підійти до проблеми комплексно і не тільки реконструювати котельню, а й замінити всі зношені трубопроводи. Зокрема, вже виконується перекладка мереж від котельні і двох центральних теплових пунктів на вул. Поздовжньої, 7-а та вул. Старошишківській, 6-а. Всього буде укладено понад 9 км сучасних попередньоізольованих труб: 6,4 км - за кредитні кошти Світового банку, а 2,7 км тепломереж - за кошти бюджету територіальної громади Харкова. Термін служби нових мереж - 50 років. 

На ХТМ зазначили, що роботи з реконструкції котельні проходять в рамках проєкту «Підвищення енергоефективності у секторі централізованого теплопостачання України», спільно з Міжнародним банком реконструкції та розвитку і Фондом чистих технологій. Крім будівництва когенераційних станцій, проєкт включає реконструкцію котелень та насосних станцій, виведення з експлуатації малоефективних котелень з заміною їх на центральні та індивідуальні теплові пункти та інші напрями.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини