Котельню заводу «Хартрон» повністю реконструюють
03 вересня 2021 15:58 ЖКГ
Котельню заводу «Хартрон» повністю реконструюють КП «Харківські теплові мережі» продовжує реалізацію проєкту з комплексної реконструкції котельні заводу «Хартрон» по вул. Академіка Проскури, 1.

Як повідомили на підприємстві, реконструкція котельні включає капітальний ремонт двох котлів, заміну полусекцій конвективної частини та екранних труб поверхонь нагріву 1-го і 4-го котлів, а також повну заміну поверхонь нагріву 2-го котла. Роботи виконуються за рахунок інвестиційної програми підприємства.

Крім того, в рамках міжнародного контракту турецька компанія «ILTEKNO» вже побудувала на котельні когенераційну станцію електричною потужністю 1 МВт, яка повністю забезпечить її власною електроенергією і дозволить виробляти теплову енергію. На підприємстві зазначили, що такий комбінований цикл підвищить ККД, оперативність управління, забезпечить ефективність і надійність котельні. В результаті жителі мікрорайонів Жуковського і «Комунар» отримають безперебійну та якісну послугу з тепла і гарячого водопостачання, а це понад 100 житлових будинків, сім шкіл, чотири дитячих садки і поліклініка.

На КП «ХТМ» зазначили, що вирішили підійти до проблеми комплексно і не тільки реконструювати котельню, а й замінити всі трубопроводи, які через тривалу експлуатацію зносилися, що стало причиною частих поривів. Тому вже виконується перекладка мереж від котельні і двох центральних теплових пунктів на вул. Поздовжній, 7-а та вул. Старошишківській, 6-а. Всього буде укладено понад 9 км сучасних попередньоізольованих труб, термін служби яких - 50 років. За кредитні кошти Світового банку закуплено 6,4 км труб, ще 2,7 км теплових мереж буде перекладено за кошти бюджету міської територіальної громади.

На підприємстві повідомили, що на сьогоднішній день повністю завершені роботи по заміні мереж гарячого водопостачання на 60-ти ділянках, де вже замінено понад 7,7 км труб. Ці ділянки пройшли випробування і готові до подальшої роботи.

Всього станом на кінець серпня Київською філією КП «ХТМ» реконструйовано та відремонтовано 1,55 км магістральних мереж і 9,3 км внутрішньоквартальних. Всього ж КП «ХТМ» реконструював 15,6 км магістральних мереж і 29,3 км внутрішньоквартальних.

Зазначимо, що реконструкція котельні «Хартрон» проходить в рамках проєкту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» спільно з Міжнародним банком реконструкції та розвитку і Фондом чистих технологій.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини