Комплекс з переробки ТПВ у Харкові стане одним з кращих в Європі - представник фірми-підрядника
10 серпня 2017 16:09 Міжнародне співробітництво
Комплекс з переробки ТПВ у Харкові стане одним з кращих в Європі - представник фірми-підрядника Багатофункціональний комплекс з переробки твердих побутових відходів в Дергачах стане прикладом безвідходного виробництва і одним з кращих у Європі.

Про це сьогодні, 10 серпня, в Харківській міській раді повідомив представник польської фірми-підрядника Кшиштоф Хородецкі. За його словами, на одній території будуть розташовуватися полігон, цех, де будуть сортувати сміття за видами відходів - пластик, папір, метал, сировину, і цех, в якому будуть виробляти біогаз, а потім переробляти його на електроенергію, тепло і органічне добриво. «Це буде повністю безвідходне виробництво. Все, що буде взято до виробництва, стане корисним ресурсом», - підкреслив представник польської компанії.

Кшиштоф Хородецкі зазначив, що органіка - це найбільша проблема комплексів з переробки ТПВ у всіх країнах. «Ми будемо переробляти відходи, які будуть сортувати на лінії, і відходи, які будемо збирати в місті на підприємствах. Це все сьогодні скидається в каналізацію, а буде ввозиться на комплекс і перероблятися на біогаз», - зазначив представник фірми підрядника.

За його словами, теплом, яке вироблятимуть на комплексі, можна буде опалювати приміщення, а перероблене органічне добриво використовувати в сільському господарстві, для озеленення міста. Комплексів таких масштабів, які працюють за сучасними технологіями такого рівня, в Україні ще не будували.

«Є прозора концепція. Ми не говоримо: так чи так, питання тільки в деталях. Це буде один з кращих проектів в Європі. Зазвичай Європа будує свої проекти поступово, спочатку один шматочок, потім другий. У вас за рахунок зусиль міської мерії, Світового банку, вашого уряду цей проект йде «під ключ», де побудують відразу всі потрібні цеху. На наступні 20-30 років в вашому місті можна буде забути про проблему сміття», - сказав Кшиштоф Хородецкі.

Він підкреслив, що концепція будівництва комплексу передбачає його заробіток. За рахунок продажу електроенергії він зможе отримувати додаткові кошти на виплату кредиту, експлуатацію комплексу і не ставити, як в інших країнах, високу вартість за вивіз сміття.

Зазначимо, що, за планом інвестиційного проекту, багатофункціональний комплекс з переробки побутових відходів буде розміщений на місці діючого полігону в Дергачах. Він передбачає рекультивацію всій площі, будівництво сортувальних і переробних цехів і вироблення альтернативної енергії. Планується, що будівництво багатофункціонального комплексу буде закінчено через 2,5 роки.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини