Компенсації та зниження ставок - міська рада підтримує бізнес після карантину
08 липня 2021 20:30 Суспільство
Компенсації та зниження ставок - міська рада підтримує бізнес після карантину Зустріч харківських підприємців після карантинних обмежень пройшла сьогодні, 8 липня, в готелі «Kharkiv Palace».

Зустріч організувала Харківська обласна громадська організація «Асоціація приватних роботодавців». У ній взяли участь представники влади, банків, фахівці в сфері розвитку бізнесу, підприємці. Мета проведення - створити майданчик для обміну досвідом і контактами з метою розвитку бізнесу.

Як повідомив перший заступник Харківського міського голови Олександр Новак, керівництво міста та депутати орієнтовані на створення умов для розвитку бізнесу та конструктивну співпрацю з підприємцями. Минулого тижня в Харкові знизили орендні ставки на землю, а на наступне засідання сесії міської ради підготували ще низку рішень для підтримки бізнесу. Зокрема, 26 тис. підприємців, діяльність яких була обмежена в період карантину, отримають до 8 тис. грн від держави додаткову компенсацію у розмірі 2 тис. грн з коштів бюджету територіальної громади. На ці цілі передбачено 52 млн грн. Також депутати мають затвердити порядок компенсації з місцевого бюджету до половини процентної ставки по кредитах, які підприємці зможуть брати на реалізацію бізнес-проєктів.

Крім того, за словами Олександра Новака, в місті налагоджена робота центрів надання адміністративних послуг, працює програма розвитку підприємництва та створена Координаційна рада з питань розвитку підприємництва при Харківському міському голові. Перший віце-мер зазначив, що члени ради можуть створювати робочі групи для вирішення конкретних питань. Зокрема, робота однієї з них спрямована на створення Стратегії розвитку бізнесу.

Також харківських підприємців планується звільнити від плати за землю під літніми майданчиками в період з листопада по квітень.

«Це перші кроки, але вони були зроблені буквально за останні півроку і зараз підкреслюють конструктивну взаємодію влади і бізнесу. Впевнений, що в подальшому спільно ми зможемо напрацьовувати багато проєктів, які працюватимуть на інтереси підприємців і міста в цілому», - зазначив перший заступник міського голови.

Президент Асоціації приватних роботодавців Олександр Чумак повідомив, що у них в команді працюють експерти, які допоможуть підприємцям-початківцям на всіх етапах розвитку - від розробки бізнес-ідеї до залучення інвестицій. Крім того, він зазначив, що члени асоціації допомагають розвивати бізнес в ОТГ і активно беруть участь в розробці регіональних та національних документів з розвитку бізнесу. Зокрема, зробили внесок у створення економічної стратегії України до 2030 року. Крім того, зараз зайняті ідеєю запуску електронного кадрового обліку, завдяки якому підприємці зможуть ухвалювати рішення про оформлення та звільнення співробітників через чат-бот.

Олександр Чумак підкреслив, що спільна робота бізнесу, влади та громадськості має бути спрямована ​​на те, щоб у Харкові було комфортно жити, працювати, заробляти і створювати нові робочі місця.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини