Харків'яни зможуть побачити унікальну колекцію будянського фаянсу
11 серпня 2014 11:47
Харків'яни зможуть побачити унікальну колекцію будянського фаянсу Виставка фаянсу «Будянський півник», де буде представлена ​​колекція посуду виробництва Будянського фаянсового заводу, пройде від 14 серпня до 2 жовтня в Обласному центрі культури і мистецтва.
До експозиції увійшли 75 декоративних тарелей, а також вази, глечики, сервізи та набори посуду - всього 120 зразків фаянсу. Як повідомили організатори, виставка «Будянський півник» представляє кращі роботи з фонду музею історії Будянського фаянсового заводу, колишнього найбільшого вітчизняного виробника художньо-побутового посуду, який закрився в 2006 році, не доживши до свого 120-річчя. Більшість експонатів виставки - ексклюзивні вироби. 

Як повідомили в центрі, відомий на весь світ будянський фаянс назавжди увійшов до скарбниці декоративно-прикладного мистецтва Слобожанщини. На виробництві застосовувалися різні технології обробки кераміки: шовкографія, ангоб, деколь, живопис. Будянські керамісти відтворили неповторний стиль фаянсових виробів, для якого властиві традиційні українські народні мотиви, які отримали тут творчий розвиток. У розписі посуду будянського заводу брали участь в різний час близько 20 членів Національної спілки художників України. На момент закриття заводу на виробництві працювало 1,5 тис. професійних керамістів, технологів, скульпторів, художників, більшість з яких - місцеві жителі. Саме завдяки їм вдалося зберегти значну частину унікальної колекції фаянсу, яку передали історико-краєзнавчому музею, створеному в 2012 році в селищі Буди (Харківський район). Частина колекції знаходиться в Харківських художньому та історичному музеях. 

Урочисте відкриття виставки будянського фаянсу відбудеться 14 серпня, початок - о 16:00, за адресою: вул. Пушкінська, 62. Вхід - вільний.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини