Харків'яни запалили свічки в пам'ять про жертви голодоморів
22 листопада 2014 16:43 Суспільство
Харків'яни запалили свічки в пам'ять про жертви голодоморів Акція пам'яті про жертви голодоморів проходить сьогодні, 22 листопада, на пл. Свободи в Харкові.

Сотні харків'ян прийшли взяти участь в акції «Запали свічку», щоб вшанувати пам'ять безвинно загиблих від голоду українців. Пам'ять померлих прийшли вшанувати і дорослі і діти. 

О 16:00 харків'яни запалили свічки в лампадках і виклали на площі з них хрест. Після цього учасники акції вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Також цього вечора харків'яни запалили свічки у своїх вікнах.

Нагадаємо, за дорученням Харківського міського голови Геннадія Кернеса, сьогодні в Харкові приспущені державні прапори з траурною стрічкою на будинках і спорудах органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій. Також о 16:00 на підприємствах і в установах із шестиденним робочим тижнем була оголошена хвилина мовчання.

Довідка. День пам'яті жертв голодоморів - це щорічний національний пам'ятний день, який відзначається в Україні в четверту суботу листопада, в нинішньому році - 22 листопада.

У 2006 році Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 років років геноцидом українського народу. У результаті Голодомору 1932-1933 років, за різними оцінками, загинуло від 3 до 7 млн чол. Тільки за п'ять місяців 1933 Харків втратив сотні тисяч городян.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини