Харків'яни, як і раніше, захламляють під'їзди: кількість пожеж зростає
17 липня 2014 15:11
Харків'яни, як і раніше, захламляють під'їзди: кількість пожеж зростає З початку року в Харкові зафіксовано 1 тис. 93 випадки пожеж, що на 8% більше, ніж за аналогічний період 2013 року. Про це сьогодні, 17 липня, на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомив начальник Харківського міського управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Володимир Юрченко.

За його словами, у місті проводяться певні заходи протипожежної безпеки, але є й недоліки, в результаті чого пожежі відбувалися як в житлових будинках, так і на підприємствах. Через недотримання протипожежних вимог (наявність систем блискавкозахисту, достатня кількість вогнегасників, справність пожежних гідрантів) більше 400 керівників підприємств та установ притягнуто до адміністративної відповідальності.

Водночас департаменти міської ради приділяють увагу забезпеченню протипожежної безпеки у підвідомчих комунальних підприємствах і установах. Зокрема, в 2013 році на проведення в установах заходів з протипожежної безпеки Департамент охорони здоров'я направив більше 883 тис. грн, Департамент освіти - 816 тис. грн, Департамент культури - 123 тис. грн.

У свою чергу директор Департаменту житлового господарства Роман Нехорошков повідомив, що в житлових будинках кількість пожеж зросла на 16% і склала цього року 232 випадки. Основними причинами загоряння стали захаращення в підвалах та під'їздах, самостійне перепланування мешканцями тамбурів, а також куріння. Роман Нехорошков підкреслив, що департамент веде щотижневу перевірку житлового фонду та особливу увагу приділяє проблемним домівках, де пожежі відбувалися неодноразово.

Нагадаємо, що найчастіше захаращеними виявляються не тільки сходові клітки та майданчики перед ліфтами, але і відсіки для пожежних гідрантів. Якщо працівники «Жилкомсервісу» виявляють захаращення пожежних відсіків, вони вручають адміністративний припис винуватому в цьому мешканцеві. У разі недотримання ним рекомендацій стосовно нього складають протокол про адміністративне порушення, після чого адмінкомісія районної адміністрації виписує мешканцеві штраф у розмірі від 340 грн.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини