Харків'яни вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні
09 травня 2021 10:32 Місто
Харків'яни вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні Урочисте покладання квітів до Меморіалу Слави з нагоди 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулося сьогодні, 9 травня, в Харкові.

У церемонії взяли участь ветерани війни, секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, заступники міського голови, голови районних адміністрацій, військовослужбовці, жителі міста. Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до братських поховань та пам'ятника Батьківщині-Матері.

Як зазначив Ігор Терехов, харків'яни шанують свято 9 Травня і приходять до Меморіалу, щоб вшанувати пам'ять всіх загиблих в роки Другої світової війни і подякувати за мирне життя ще живих ветеранів.

«Я за ці дні побував у багатьох ветеранів нашого міста, яких, на жаль, залишилося не так багато. Хочу сказати, що ініціативу людей ніколи не зупинити. Подивіться, скільки сьогодні прийшло людей на Меморіал, їх ніхто не примушував до цього. Багато хто прийшов на візках, просили їх привезти.

Я приходжу сюди не тільки на 9 Травня. У нас є традиція приходити на Меморіал 23 серпня, і просто ми приходимо сюди нашою командою. Тому що ті почуття, які тут є, вони у кожного в душі, у кожної людини свої. У мене батько воював. І я згадую себе тут маленьким, коли мене приводив батько зі своїми товаришами по службі, і тут відзначалося 9 Травня. Перш за все це святе свято, це традиції кожного харків'янина, і ми повинні їх шанувати. Тут поховані люди, які загинули під час визволення Харкова, загинули під час визволення нашої країни. Вчора ветеран, з яким я спілкувався, сказав мені, що це народна перемога, і ці традиції повинні зберігатися. Це повинно бути в душі у мене, у моїх синів і в душі їхніх синів», - підкреслив після церемонії покладання Ігор Терехов.

В каплиці на честь ікони Божої Матері «Стягнення загиблих», розташованої на Меморіалі Слави, пройшла поминальна служба за жертвами війни.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини