Харків'яни тепер можуть самі вибирати, хто обслуговуватиме їхній будинок
03 липня 2015 17:05 ЖКГ
Харків'яни тепер можуть самі вибирати, хто обслуговуватиме їхній будинок Харків'яни, як і всі жителі України, отримали право самостійно обирати, хто буде обслуговувати і утримувати їхні будинки.

Як повідомив сьогодні, 3 липня, директор Департаменту житлового господарства Роман Нехорошков, тепер, відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», відповідальність за утримання і ремонт будинку несуть всі його співвласники, тобто - фактично мешканці.

Він нагадав, що закон набув чинності з 1 липня.

Як розповів Роман Нехорошков, співвласники будинку отримали право на своїх зборах вибрати одну з двох передбачених законом форм обслуговування житлового будинку - у вигляді ОСББ або найнятої керуючої компанії. Якщо форма управління до 1 липня 2016 року не буде обрана, то підприємство, яке обслуговувало будинок до цього, продовжить його обслуговувати протягом року. Якщо за цей час співвласники так і не визначать форму управління будинком, то, відповідно до закону, орган місцевого самоврядування повинен провести конкурс з вибору керуючої компанії.

Роман Нехорошков повідомив, що, згідно з законом, Кабинет Міністрів до 1 липня 2015 року повинен був розробити порядок зняття житлових будинків з балансу органів місцевого самоврядування, державних відомств та інших установ і передачі їх іншим балансоутримувачам. Але поки цей порядок не розроблений, тому в даний час КП «Жилкомсервіс» продовжує обслуговувати будинки комунальної форми власності, а місто проводить в них поточні та капітальні ремонти. До речі, «Жилкомсервіс» також отримає статус керуючої компанії і, якщо співвласники приймуть відповідне рішення на своїх зборах, обслуговуватиме будинки харків'ян у конкурентному середовищі з приватними компаніями.

«На мій погляд, кращий варіант, якщо будинком все ж займатиметься комунальне підприємство, оскільки його засновником є ​​міська рада і всі жителі територіальної громади. Для комунальних підприємств забезпечується відповідне фінансування, вони можуть працювати в певний збиток собі, обслуговуючи, наприклад, ветхий будинок, і тоді їм надається підтримка за рахунок коштів місцевого бюджету, а приватник працювати в збиток собі не буде. Крім того, міськрада зміцнює матеріально-технічну базу своїх підприємств з прибирання територій, обслуговування ліфтів тощо. Також існує низка пільг з оплати послуг, наприклад, для мешканців ветхого житла в розмірі 50%. Приватник же додаткові пільги навряд чи надаватиме», - зазначив Роман Нехорошков.

За його словами, цього року міська влада виділила близько 40 млн грн на обслуговування житлового фонду, в тому числі і на послуги дератизації, дезінсекції, очищення горищ і підвалів, обслуговування систем пожежогасіння та димовидалення.

«Це роботи, які повинні проводитися, зокрема, за рахунок мешканців будинку, але сьогодні вони проводяться за рахунок місцевого бюджету. Як буде далі - визначать самі мешканці, вибравши з 21 послуги, передбаченої відповідною постановою Кабміну, ті, які вважатимуть за потрібне. Це кожен будинок вирішуватиме індивідуально. Але тут є небезпека того, що мешканці можуть погнатися за низьким тарифом і вибрати для себе мінімальний набір послуг, тим самим погіршивши стан будинку, не проводячи необхідних регламентних та планових робіт, які повинні проводитися відповідно до правил утримання будинків», - зазначив Роман Нехорошков.

За його словами, якщо формою управління будинком буде обрано ОСББ, то такі будинки зможуть розраховувати на дотації з міського бюджету. Так, у місті вже не перший рік працює програма підтримки ОСББ на умовах співфінансування, і значна частина коштів (75%) на капітальні ремонти виділяється міською владою.

Там же, де будинок обслуговуватиме приватна керуюча компанія, розраховувати на допомогу міста можна буде тільки в утриманні тих приміщень, які є комунальними, наприклад, бібліотеки, кімнати міліції, клуби за місцем проживання, оскільки міськрада є співвласником цих приміщень нарівні з іншими власниками приватизованих квартир.

Ці нововведення торкнуться також гуртожитків, які передані в комунальну власність і мешканці приватизували там кімнати, ставши, таким чином, співвласниками гуртожитку. Тепер вони теж братимуть участь у фінансуванні витрат з утримання та ремонту гуртожитків.

Нагадаємо, що на сьогодні в Харкові діє 352 ОСББ, 503 житлових кооперативи і близько 8 тис. будинків комунальної форми власності.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини