Харків'яни провели акцію допомоги бездомним тваринам
18 серпня 2018 13:47 Суспільство
Харків'яни провели акцію допомоги бездомним тваринам Акція, присвячена Всесвітньому дню бездомних тварин, пройшла сьогодні, 18 серпня, у парку Перемоги на Салтівці.

Як повідомив кінолог КП «Центр поводження з тваринами» Петро Полященко, торік притулок організував виставку безпородних собак, цього року програму заходу розширили і хочуть зробити його традиційним.

«Ми побачили, що людям це цікаво. Наша мета - показати, що бездомні тварини нічим не гірше домашніх породистих собак і кішок. Вони також люблять, також піддаються вихованню і дресируванню, що можна було побачити на майстер-класах з трюкового дресирування, які тут пройшли. Ми бачимо, як собаки поводяться в новій обстановці, до них можна підійти, погладити, вони абсолютно безпечні, їх можна взяти в сім'ю і насолоджуватися спілкуванням з твариною», - розповів кінолог.

Харків'яни могли забрати додому тих собак, яких привезли з притулку і привели волонтери. На акції працював пересувний ветеринарний кабінет, де можна було безкоштовно отримати консультацію лікаря. Також з людьми спілкувалися кінологи, можна було зареєструвати і застрахувати свого улюбленця.

«У правилах утримання тварин міста Харкова прописано, що собаки і коти повинні бути зареєстровані і числитися в єдиній базі даних. При реєстрації власникові видається пакет документів, книжечка про догляд за твариною, правила утримання та вигулу. Якщо тварина загубиться, завдяки цій базі ми зможемо знайти власника набагато швидше», - повідомив Петро Полященко, пояснюючи, навіщо потрібна реєстрація тварин.

Також під час акції пройшли показові виступи кінологів Національної поліції, майстер-класи з трюкового дресирування від волонтерів та професійних тренерів, майстер-класи з аджиліті - подолання різних перешкод, уроки рукоділля, на яких діти виготовляли собак з кульок, працювали аквагрим, тематичні фотозоні, пройшло шоу мильних бульбашок. Крім того, діти і підлітки малювали тварин і те, що відбувається під час акції, на асфальті та великих мольбертах. Всі малюнки будуть сфотографовані і їх збережуть у притулку.

Кінолог зазначив, що завдяки таким заходам бездомним тваринам допомагають знайти сім'ю, центр пропагує відповідальне ставлення до тварин, щоб не було непотрібного потомства, щоб люди не викидали кошенят і цуценят на вулицю.

Петро Полященко повідомив, що волонтери та співробітники притулку прилаштовують у рік до тисячі собак, але ще більше тварин потребують сім'ї, а завдяки таким заходам рівень пристроювання піднімається, люди дізнаються про притулок, можуть приїхати туди і познайомитися з тваринами, вигуляти її і забрати додому.

«В центрі з людиною спілкується адміністратор, кінолог, і їй підбирають собаку чи кішку. Якщо людина боїться, але хоче взяти тварину, їй дають максимально добру собачку, якщо потрібен друг для охорони, то зможе взяти в сім'ю таку. У притулку є різні собаки», - сказав Петро Полященко.

Зазначимо, що зараз в Центрі поводження з тваринами утримується близько 150 собак, які вже пройшли вакцинацію і чекають на свою сім'ю.

Довідка. Всесвітній день бездомних тварин відзначається в третю суботу серпня. Цей день встановлений з ініціативи Міжнародного товариства прав тварин, яке виступило з цією пропозицією в 1992 році. Девізом для багатьох співтовариств, що займаються допомогою бездомним тваринам, стали слова засновника Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) Пітера Скотта: «Нехай ми не зможемо врятувати всіх, кого б нам хотілося, але ми врятуємо набагато більше, ніж ті, хто навіть не намагався».

За статистикою, близько 75% бездомних собак і кішок колись були домашніми.

Друкувати
Останні новини