Харків'яни привітали жителів Любліна з 450-річчям підписання Люблінської Унії
03 липня 2019 13:03 Міжнародне співробітництво
Харків'яни привітали жителів Любліна з 450-річчям підписання Люблінської Унії Делегація Харківської міської ради відвідала місто Люблін (Республіка Польща), де проходили святкові заходи з нагоди 450-річчя від дня підписання Люблінської Унії.

Делегація міста Харкова взяла участь в урочистому засіданні Люблінського міської ради за участю іноземних делегацій, яке відбулося 1 липня в Люблінському замку. В ході урочистостей мер Любліна Кшиштоф Жук вручив представникам Харківської міської ради Медаль Люблінської Унії «у визнання значного внеску в розвиток польсько-української співпраці, з вдячністю за проведення численних заходів, спрямованих на взаємне пізнання та інтеграцію обох народів в атмосфері відкритості і прагнення до взаєморозуміння».

Делегація міста Харкова також взяла участь в церемонії покладання квітів до пам'ятника Люблінської Унії на пл. Литовській, у фестивалі «Схід культури - інші звучання 2019», відвідала концерт симфонічного оркестру польської та литовської молоді у Люблінській філармонії.

Довідка. Як зазначалося в ході урочистостей, в 2019 році виповнюється 15 років з дня вступу Республіки Польща до Європейського Союзу і 450 років від дня підписання Люблінської Унії. Щоб підкреслити цю історичну дату, Сейм Республіки Польща оголосив, що 2019 рік називатиметьося Роком Люблінської Унії. Місто Люблін вважається джерелом того, що являє собою сучасна європейська спільнота - мозаїку багатьох народів і культур.

Люблін - володар Призу Європи, є містом-партнером Харкова щодо участі в Асоціації міст-володарів Призу Європи.

Друкувати
Останні новини