Харків'яни поклали квіти до пам'ятника жертвам Чорнобильської катастрофи
26 квітня 2018 12:37 Суспільство
Харків'яни поклали квіти до пам'ятника жертвам Чорнобильської катастрофи Пам'ятний захід, присвячений 32-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС, відбувся сьогодні, 26 квітня, біля пам'ятника жертвам Чорнобильської катастрофи у Молодіжному парку.

У ньому взяли участь ліквідатори, представники міських та обласних громадських об'єднань чорнобильців, голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, заступник голови Харківської обласної ради Володимир Скоробагач, депутати, представники дипломатичного корпусу, громадськості.

У 2017 році в Харківській області з життя пішли 377 осіб, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС. Пам'ять загиблих і померлих внаслідок катастрофи вшанували хвилиною мовчання, в їх честь пролунав триразовий залп. Біля пам'ятника читали вірші, присвячені ліквідаторам, грав оркестр. Харків'яни поклали квіти до монументу. За загиблими та померлими ліквідаторами священнослужитель відслужив молебень.

Учасник ліквідації аварії Микола Вакуленко у 1986 році був тричі на місці катастрофи. Каже, що, хоча все це сталося 32 роки тому, спогади про ті дні живі, ніби все трапилося вчора.

«Ми розуміли, куди їдемо і що там робитимемо, ми розуміли, що такого ще в світі не було Паралелі проводилися з Хіросімою і Нагасакі. Ми бачили, що їдемо туди, звідки люди біжать. Я в той час працював у пожежній охороні, був старшим інспектором відділу пожежної техніки. Коли ми їхали до Києва, то назустріч нашій колоні йшла колона тих, хто вивозив речі на багажниках, на автобусах, підводах. Люди бігли. Життя поділилася на «до» Чорнобиля і «після». Низький уклін тим рядовим бійцям, які виконували все, що було потрібно. Захисних засобів не мали, органи дихання захищав звичайний респіратор «пелюстка». Багатьох людей, які були поруч зі мною, вже немає на цьому світі, вони пішли з життя досить молодими», - розповів Микола Вакуленко.

Заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що вже виросло ціле покоління, яке не знає, що таке Чорнобильська катастрофа.

«Все жахи, наслідки цієї катастрофи ми відчуваємо до сьогоднішнього дня. Люди хворіють і вмирають, сім'ї страждають через те, що хворіють рідні їм люди, які були ліквідаторами, жили в Прип'яті, були евакуйовані. Але забувати про цю страшну трагедію не можна, щоб таке, не дай Боже, не повторилося», - зазначила віце-мер.

Довідка. 26 квітня 1986 року сталася одна з найбільших аварій на атомних об'єктах - вибух 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. У ліквідації наслідків аварії брали участь понад 350 тис. українців, в тому числі харків'яни.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини