Харків'яни платитимуть за тепло лише взимку
13 червня 2014 14:54 Місто
Харків'яни платитимуть за тепло лише взимку З введенням нових тарифів на теплопостачання харків'яни платитимуть за послугу лише в опалювальний період.

 Про це сьогодні, 13 червня, повідомила заступник генерального директора з економіки КП «Харківські теплові мережі» Тетяна Гаврилюк.

Вона зазначила, що раніше з жовтня по квітень жителі платили 6,42 грн за 1 кв. м житлової площі на місяць, а в міжопалювальний сезон - 1,13 грн/кв. м. З 1 серпня діятиме новий, так званий сезонний тариф, який становитиме 9,58 грн за 1 кв. м на місяць.

«Незважаючи на те, що тариф вводиться з 1 серпня, харків'яни почнуть за ним платити тільки після початку опалювального сезону», - підкреслила Тетяна Гаврилюк.

Новий тариф буде введений і на гарячу воду. До нього увійде не тільки підігрів води, але і вартість холодної води. Вартість 1 куб. м гарячої води становитиме 23,45 грн, і в ній вже врахована вартість холодної води - 2,45 за 1 куб. м. Крім того, після подорожчання гарячої води в її вартість увійде регулярна повірка квартирних водомірів, яку необхідно проводити один раз на три-чотири роки. Вартість процедури становить у середньому близько 200 грн. При новому тарифі такі витрати будуть виключені.

Нагадаємо, нові тарифи на гарячу воду будуть введені з 1 липня, а на опалення - з 1 серпня 2014 року. Причин для підвищення тарифів декілька - це значне зростання цін на енергоносії, зростання витрат на сировину і матеріали, збільшення мінімальної заробітної плати та інші складові витрат. Крім того, 3,1% тарифу - це інвестиційна складова, ці кошти передбачені на модернізацію теплових мереж.

Також заступник гендиректора ХТМ зазначила, що у разі нового можливого подорожчання послуги теплопостачання все залежатиме від ціни на енергоносії та інші складові тарифу. Якщо вони збільшаться більш ніж на 5%, тариф знову може бути переглянутий Національною комісією з державного регулювання у сфері комунальних послуг. За сьогоднішніми цінами на енергоресурси тариф на послуги харківських тепловиків окупається на 100%.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини