Харків'яни підтримали онкохворих дітей і організували для них свято
15 лютого 2021 15:49 Медицина
Харків'яни підтримали онкохворих дітей і організували для них свято Захід з нагоди Міжнародного дня онкохворої дитини пройшов сьогодні, 15 лютого, у Харківській міській клінічній дитячій лікарні №16.

85 медпрацівників 16-ї дитячої лікарні, поліклініки №16 та пологового будинку №6 здали по 450 мл крові для маленьких пацієнтів. Також для дітей влаштували свято аніматори, а ввечері вони зможуть поспілкуватися онлайн з тими, хто поборов цю хворобу, виріс і створив свою сім'ю.

Лікарню відвідала заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан. Вона поспілкувалася з медичним персоналом, батьками і подарувала дітям подарунки.

Віцемер зазначила, що це єдине онкогематологічне відділення в Харківській області. Медперсонал лікарні проходить стажування в клініках Австрії та Німеччини, щоб лікувати дітей за світовими стандартами.

«Ми дуже цінуємо цю лікарню, персонал, який тут працює, і хочемо, щоб у них все було. Вся світова спільнота звертає увагу на проблему дитячої онкології, яка з року в рік зростає. Ваші діти швидко дорослішають у ставленні до своєї хвороби. Вони слухняні, відгукуються на кожен посил лікаря, медсестри і вас, батьків, переростають цю хворобу і одужують. Спасибі вам! Бажаю мати всі сили і можливості, щоб пройти цей важкий шлях», - звернулася до батьків Світлана Горбунова-Рубан.

Як повідомила головний лікар 16-ї лікарні Тетяна Харченко, за протоколом лікування дитини триває півтора року. Якщо в 1991 році онкологічне захворювання перемагали лише 5% дітей, то в 2020 році - вже 88%. Зараз в медустанові ведуть спостереження  за 225 дітьми з Харківської, Донецької та Луганської областей, активну хіміотерапію проходять 15 пацієнтів. Щорічно маленьких пацієнтів 16-ї лікарні, що пройшли курс лікування, відправляють на оздоровлення до Австрії.

Головлікар зазначила, що Міжнародний день онкохворої дитини нагадує про те, що підтримка потрібна всім - дітям, які переносять це важке захворювання, їхнім батькам і медичним працівникам, які лікують дітей.

«На День святого Валентина до нас приїхали привітати діти, які запустили в небо валентинки і написали: «Ми з вами». Сьогодні кожна людина повинна побажати нашим дітям одужання. Це подвиг - перенести таке захворювання, а в такому віці - подвійний подвиг», - підкреслила Тетяна Харченко.

Головний лікар також зазначила, що пацієнти 16-й лікарні потребують донорської крові. Всі, хто хочуть допомогти, можуть звернутися в лікарню за додатковою інформацією. Крім того, вона нагадала, що батьки хворих дітей можуть отримати матеріальну допомогу з коштів міського бюджету.

Довідка. 15 лютого в усьому світі відзначається Міжнародний день онкохворої дитини (International Childhood Cancer Day, ICCD). З 2003 року до проведення цього дня приєдналася й Україна. Це свято перемоги дітей, лікарів та родичів хворих над страшною недугою - злоякісними захворюваннями дитячого віку.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини