Харків'яни можуть стежити за рухом трамваїв і тролейбусів онлайн
03 жовтня 2019 16:12 Інфраструктура
Харків'яни можуть стежити за рухом трамваїв і тролейбусів онлайн Проект «Зупинка» почав працювати у тестовому режимі в Харкові - тепер простежити за рухом громадського транспорту можна онлайн.

Як повідомив проектний менеджер КУ «Офіс реформ Харкова» Ігор Дуняков, у всьому рухомому складі вже давно були встановлені GPS-датчики, щоб стежити за переміщенням транспорту і управляти ним. Раніше ці дані в робочих цілях використовувало КП «Міськелектротранссервіс». Тепер їх розмістили на Веб-порталі відкритих даних, щоб розробники могли до них підключитися і створювати свої продукти.

«Офіс реформ» використовував ці дані і спільно з розробниками, з ініціативи активних харків'ян, реалізував проект під назвою «Зупинка». Зараз, перейшовши за посиланням https://smartarea.info/, можна вибрати свій маршрут і побачити, де знаходиться трамвай або тролейбус, через який час приїде на зупинку. «На карту нанесли зупинки, дані: коли прибуває транспорт, скільки рухомого складу на маршруті», - розповів Ігор Дуняков.

Він зазначив, що незабаром на сайті можна буде бачити інформацію про зміни маршрутів громадського транспорту. Якщо житель Харкова вибере певний маршрут трамвая або тролейбуса, йому приходитимуть повідомлення про їх рух в разі перекриття ділянок доріг.

Крім того, в планах розробників - створити функцію прокладання маршруту. Наприклад, людина вибирає, звідки й куди їй потрібно дістатися, і отримує повну інформацію про те, на якому виді транспорту це краще зробити, з якими пересадками і скільки це буде коштувати.

Ігор Дуняков зазначив, що вже на десяти зупинках з найбільшим трафіком встановлені QR-коди для переходу на сайт (зокрема - на пл. Сергіївській, Держпромі, біля ст. м. «Університет»). У планах - повісити QR-коди на усіх зупинках громадського електротранспорту.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини