Харків'янам з інвалідністю вручили премію «Подолання»
04 грудня 2018 19:56 Культура
Харків'янам з інвалідністю вручили премію «Подолання» Церемонія нагородження лауреатів премії «Подолання-2018» відбулася сьогодні, 4 грудня, в готелі «Premier Palace Hotel Kharkiv».

У заході взяли участь перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан, віце-президент міської громадської організації «Креавіта» Олена Шингарьова, депутати Харківської міської ради.

Лауреатів привітав Ігор Терехов. «Ви дуже мужні і сильні духом люди, нам багато чому треба у вас повчитися. Сьогодні одним із пріоритетних напрямків для міської влади є створення в Харкові комфортних умов для людей з інвалідністю. Ми вже почали проектування реабілітаційного центру і обіцяємо, що обов'язково побудуємо його в Харкові», - зазначив Ігор Терехов.

За словами Олени Шингарьової, з кожним роком охочих взяти участь у конкурсі стає все більше, а претенденти - ще креативніші та успішніші. «Нам все важче визначити переможців, тому що всі претенденти демонструють дуже високі результати в своїх областях. Їхні досягнення надихають нас, демонструючи те, що люди з інвалідністю роблять дуже серйозний внесок у розвиток нашого міста і країни», - підкреслила Олена Шингарьова.

Цього року нагородження відбулося в семи номінаціях. Премії удостоєні: в номінації «Громадська діяльність» - Аліна Висоцька, в номінації «Спорт» - Сергій Луговий, в номінації «Бізнес» - Ігор Драпаковський, в номінації «Професіоналізм» - Михайло Лазар, в номінації «Мистецтво» - Сергій Ковальов, в номінації «Творчість» - Ніна Бєлова, в номінації «Творчий колектив» - Харківський хоровий ансамбль незрячих «Консонанс». Сергій Ковальов розповів, що його головне досягнення полягає в тому, що, незважаючи ні на що, зміг реалізувати свою дитячу мрію і стати композитором. Незрячий музикант вже чотири рази представляв Україну на міжнародних рок-фестивалях.

«Коли мені було три роки, я сказав мамі, що стану композитором, і в 8 років мене віддали вчитися грі на баяні. Так я захопився музикою і в подальшому став складати пісні. Сьогодні я виступаю в складі групи «Карфаген» і вже написав близько 100 пісень, а також проводжу музичні відеоуроки. Хочу сказати, що сама назва «Подолання» - це подолання власної реальності, своїх проблем і слабкостей, те, що я, попри все, став тим, ким хотів і мріяв бути в дитинстві», - розповів Сергій Ковальов.

Всім лауреатам вручили пам'ятні статуетки, дипломи та грошові призи. Зазначимо, що серед партнерів премії - представники бізнесу та харківські депутати.

«Сьогодні тут зібралися люди з унікальним духом і силою волі, які своєю працею домоглися великих успіхів. Завдяки зусиллям міської влади сьогодні в Харкові реалізується чимало проектів для людей з обмеженими можливостями, зокрема, безбар'єрна інфраструктура, послуга «Інватаксі», низка соціальних і громадських заходів», - зазначив депутат Харківської міськради Габріел Михайлов.

Також у рамках церемонії відбувся інклюзивний показ мод. Професійні моделі та дівчата на інвалідних візках представили дві колекції: «Берегиня» Анастасії Скляр і «Там, де збуваються мрії» Катерини Яворської. Для гостей та учасників заходу пройшов інклюзивний концерт, в якому взяли участь професійні виконавці і люди з інвалідністю.

З більш детальною інформацією про лауреатів премії можна ознайомитися тут.

Довідка. Премія «Подолання» заснована в 2013 році міською громадською організацією інвалідів «Креавіта» за підтримки Харківського міського голови Геннадія Кернеса. Її вручають людям з інвалідністю за досягнення в професійній, творчій, спортивній або громадській діяльності.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини