Харків'янам вручили матеріальну допомогу від німецьких благодійників
15 травня 2019 14:23 Місто
Харків'янам вручили матеріальну допомогу від німецьких благодійників Представники німецьких благодійних організацій сьогодні, 15 травня, вручили матеріальну допомогу малозабезпеченим харків'янам.

Заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, голова німецької організації «Фонд робітничої благодійності» Фріц Кьорбер з міста-побратима Нюрнберга і представники благодійного фонду «Друзі природи» (Німеччина) передали 150 харків'янам по 30 євро.

Як повідомив Фріц Кьорбер, цього року Фонд робітничої благодійності відзначить 100-річний ювілей. Організацію заснувала німкеня в 1919 році, коли жінки отримали право голосу на виборах. Вона організовувала обіди для бідних, і зараз ФРБ, за її прикладом, передає не тільки матеріальну допомогу, а й продовольчі пакети в терцентр соціального обслуговування Московського району для одиноких пенсіонерів, а також фінансує благодійну їдальню в Слобідському районі, яка працює вдень в кафе «Скрипка».

Гроші, які сьогодні отримали харків'яни, - подарунок від дружини Фріца Кьорбера. «Вона торік померла, і я написав оголошення: «Не витрачайте гроші на квіти, привезіть їх, і ми віддамо людям, які цього потребують». Це було її бажання. Частину цих коштів ми вже привозили в травні, а частину передали зараз. Ми живемо у важкий час, було б легше, якби всі допомагали іншим. За більш ніж 20-річну співпрацю з Харковом багатьом була надана підтримка, але і ми забирали з собою те, що дарували ви - подяку і дружбу», - сказав Фріц Кьорбер.

Також сьогодні німецькі благодійники передали кошти сім'ї Анатолія та Наталії Дроздових. Пара виховує трирічних Даню і Ваню зі спастичним тетрапарезом (проявляється порушенням рухових функцій в кінцівках), і за отримані гроші вони куплять спеціальні опори, щоб хлопчики навчилися повзати. Сім'я розповіла, що це не перша допомога від благодійників з Німеччини. Завдяки їм вони з'їздили на обстеження до Києва і пройшли реабілітацію.

«Вони самі вміють їсти, пити, знають, чого хочуть, і показують характер. Лікарі кажуть, що емоційно діти дуже змінилися, а емоції - це перший крок до того, що буде позитив у лікуванні. Тепер ми ще на один крок ближче до того, щоб діти стали на ноги. Думаємо, наречених приведуть, і все буде добре», - розповіли про Даню і Ваню їхні батьки.

Заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан повідомила, що це хороша додаткова допомога до міської соціальної підтримки.

«Ми створили раду благодійників з представників громадських організацій, які хочуть допомагати дітям. Зокрема, тим, які знаходяться у відділенні паліативної допомоги дитячої лікарні №5. Наша програма працює системно і багато років. Ми продовжуємо надавати допомогу людям, які звертаються до нас із різних причин. Активно працюємо над виявленням таких людей і над поширенням інформації про можливості міста. Фріц Кьорбер бачить найбільш нужденні сім'ї і бере їх під свою опіку. У нас є така сім'я з числа багатодітних. Ми завтра поїдемо до них у гості і подивимося, як вони влаштувалися в новій квартирі, яку їм виділило місто», - зазначила віце-мер.

Світлана Горбунова-Рубан подякувала Фріцу Кьорберу, його соратникам і всім зарубіжним партнерам за співпрацю і допомогу, які Харківська міська рада дуже цінує.

Нагадаємо, що Фонд робітничої благодійності та особисто Фріц Кьорбер допомагають Харкову з 1992 року.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини