Харків'янам стане вигідніше брати енергозберігаючі кредити
12 лютого 2019 16:24 Економіка
Харків'янам стане вигідніше брати енергозберігаючі кредити Замість відшкодування відсоткової ставки за кредитами на енергозбереження, харків'янам планують компенсувати частину тіла кредиту.

Про це сьогодні, 12 лютого, на засіданні постійної комісії з питань місцевого самоврядування, гласності та депутатської діяльності міської ради повідомив заступник директора Департаменту економіки та комунального майна Дмитро Гармаш.

Компенсацію на термомодернізацію житла харків'яни можуть отримати в рамках державної програми з утеплення приміщень, коли держава компенсує частину тіла кредиту. За рахунок міського бюджету фізичним особам, які беруть банківський кредит на енергоефективні заходи, компенсують облікову ставку Нацбанку України. Але число заявників за цією програмою зменшується.

Як зазначив Дмитро Гармаш, у зв'язку з тим, що держава компенсує частину тіла кредиту, громадяни досить швидко їх погашають, і відшкодування відсоткової ставки вже не користується великим попитом. Крім того, у минулому році було скасовано цільове кредитування на встановлення металопластикових вікон в багатоповерхових будинках, тому зараз кредитів більше  потребують власники приватного сектора. Виходячи з цього, проаналізувавши дію програми, було прийнято рішення компенсувати новим позичальникам тіло кредиту у розмірі 10% для всіх, і 20% - багатодітним сім'ям, 35% бере на себе держава.

Остаточне рішення про внесення змін повинні будуть прийняти на найближчій сесії Харківської міської ради. Заступник директора департаменту зазначив, що всім позичальникам, які раніше звернулися за відшкодуванням відсоткової ставки, її компенсують. 

Зазначимо, що держпрограма з часткової компенсації кредитів на утеплення будинків працює з жовтня 2016 року. Кредити на термомодернізацію в Україні видають державні банки.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини