Харків'янам потрібно обов'язково встановити прилади обліку води
01 серпня 2017 16:17 ЖКГ
Харків'янам потрібно обов'язково встановити прилади обліку води Всі харків'яни, у яких немає квартирних приладів обліку води, повинні їх встановити протягом трьох років.

Така норма міститься в Законі України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який вступить у силу завтра, 2 серпня.

Мета закону - перехід на 100%-ий облік споживання теплової енергії, гарячої та питної води за допомогою приладів обліку. Цей закон зобов'язує обладнати всі будівлі, приєднані до теплових і водопровідних мереж, будинковими та індивідуальними (квартирними) приладами обліку тепла, гарячої та холодної води.

Індивідуальні лічильники води повинна встановлювати спеціалізована організація за кошти власника квартири. Однак для багатьох харків'ян ця послуга залишається безкоштовною - в місті працює соціальна програма з безкоштовного встановлення приладів обліку води. Нею можуть скористатися учасники бойових дій, учасники війни, інваліди війни, члени сімей загиблого (померлого) ветерана війни, громадяни, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Також дія програми поширюється на жертв нацистських переслідувань, реабілітованих громадян, які стали інвалідами внаслідок репресій, на дітей війни, ветеранів праці, багатодітні сім'ї, прийомні сім'ї, ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС і учасників АТО.

Для безкоштовної установки приладів обліку води виділяються кошти з міського бюджету. Прийнятий закон зберігає право за органами місцевого самоврядування визначати категорії громадян і виділяти кошти на безкоштовне встановлення квартирних приладів обліку води.

Також закон зобов'язує постачальника послуг протягом року встановити будинкові лічильники тепла, будинкові лічильники гарячої та питної води для нежитлових будівель повинні бути встановлені протягом одного року, а для житлових будинків - протягом двох років. Зазначимо, програма з встановлення сучасних внутрішньобудинкових приладів обліку тепла в Харкові вже працює.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини