Харків'ян запрошують на виставку з нагоди 30-річчя побратимства Харкова і Нюрнберга
30 вересня 2020 15:52 Культура
Харків'ян запрошують на виставку з нагоди 30-річчя побратимства Харкова і Нюрнберга Виставка робіт сучасних харківських художників «Albrecht Dürer: Paraphrasen/Альбрехт Дюрер: парафрази» відкриється завтра, 1 жовтня, у Харківському художньому музеї (вул. Жінок-Мироносиць, 9).

Як зазначили організатори, виставка присвячена 30-річчю побратимства між Харковом та Нюрнбергом (Німеччина), а також 25-річчю заснування освітньої та культурної інституції Харкова – «Будинку Нюрнберга».

На виставці представлені роботи митців, виконані як у класичних, так і новітніх формах візуального мистецтва, що доповнюють реальність видимого. За задумом кураторів, експозиція об’єднує декілька поколінь авторів, що розробляють – кожний у своїй манері – тему буття і смерті, актуальну для всіх часів. 

Як зазначили організатори виставки, родзинкою експозиції стане оригінал роботи Альбрехта Дюрера «Прогулянка» з колекції Харківського художнього музею. Таким чином, великий майстер, гравюра якого використовується одночасно з творами харківських художників, стає нашим сучасником.

«Постать блискучого майстра північного Ренесансу було обрано для інтерпретації невипадково: Дюрер не лише символізує величну й прекрасну пору розквіту німецького Відродження, але й відображає споконвічну славу самого Нюрнберга, ту мистецьку й культурну константу, що назавжди поєднала міста-побратими на засадах міжкультурного діалогу, спільності мистецьких рухів, відкритості художніх систем творчості та життя. Як колись вигравіював на портреті свого товариша Віллібальда Піркхеймера сам Дюрер: «Vivitur ingenio, caetera moris erunt» - «Ми живемо духом, все інше дістанеться смерті». Так, ми живемо духом, і це нас єднає», - зазначили організатори. 

Презентація виставки почнеться о 16:00.
Друкувати
Останні новини