Харків'ян запрошують на вакцинацію домашніх вихованців проти сказу
13 березня 2019 11:55 Суспільство
Харків'ян запрошують на вакцинацію домашніх вихованців проти сказу Планова вакцинація домашніх тварин проти сказу проводиться з 11 березня по 18 квітня на всіх 66 ділянках КП «Жилкомсервіс» у Харкові.

Як повідомила сьогодні, 13 березня, начальник відділу Департаменту житлового господарства Вікторія Богатир, з початку старту вакцинації - за два дні - в місті прищепили близько 70 собак і кішок. Вакцинація проводиться безкоштовно, власникам тварин необхідно сплатити тільки довідку (в розмірі 5 грн) про те, що тварина щеплена.

«Планова вакцинація проводиться щорічно в березні-квітні для власників тварин, що проживають в багатоповерхових будинках комунальної форми власності. Другий етап стартує в травні - в цей період будуть робити щеплення тваринам, які проживають у приватному секторі. Вакцина закуповується за кошти державного бюджету і розподіляється по областям. Завдання нашого департаменту - проінформувати жителів міста про те, де можна зробити тварині щеплення, а також допомогти ветеринарній службі організувати цю роботу», - зазначила Вікторія Богатир.

Сьогодні, 13 березня, за перші 20 хвилин роботи до ветфельдшера Інни Ягнюк, яка вакцинує тварин на ділянці «Жилкомсервісу» №45, господарі привели трьох собак. Так, харків'янка Ірина Капиця прийшла з вихованцем Филимоном, якого жінка знайшла на вулиці торік і дала йому притулок.

«Я прочитала оголошення про вакцинацію, яке висіло на нашому під'їзді, на  і відразу прийшла. Я дуже люблю собак, вони у мене все життя живуть, і я завжди їх прищеплювала. У мене сусіди і діти маленькі поруч живуть, навіщо я буду хвилюватися. Він, звичайно, добродушний у мене, але хто знає, що він може зробити», - сказала пенсіонерка.

За словами ветфельдшера Інни Ягнюк, тварин прищеплюють з 3-місячного віку. Перед щепленням вихованець повинен бути здоровий. Вакцинація проводиться препаратом українського виробництва «Рабістар», для одного щеплення використовується 1 мл ліки незалежно від ваги тварини.

«Харків'яни йдуть на щеплення активно, тому що знають, що сказ - дуже небезпечне гостре інфекційне захворювання, яке вражає нервову систему і завжди закінчується для тварини летальним результатом. Тому необхідно вчасно проводити вакцинацію тварині. Щеплення діє один рік, потім проводиться ревакцинація», - повідомила Інна Ягнюк.

Вона зазначила, що в разі зараження тварини на сказ явні ознаки, в тому числі прояв агресії, можна виявити приблизно на 10-й день після інфікування. Також для хворої тварини характерні світлобоязнь і боязнь води, слинотеча і судоми.

За інформацією Департаменту житлового господарства, в рамках планової вакцинації в середньому в рік в місті прищеплюють від 4 до 6 тис. тварин.

Нагадаємо, власники домашніх тварин, які проживають у будинках ОСББ, ЖБК, відомчих будинках і гуртожитках, можуть звертатися за інформацією до найближчого відділку КП «Жилкомсервіс» або по тел. (057) 775-33-10.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини