Харків'ян запрошують на фестиваль документального кіно
24 вересня 2019 09:46 Культура
Харків'ян запрошують на фестиваль документального кіно III Міжнародний кінофестиваль «Kharkiv Meet Docs» пройде з 25 по 29 вересня у Харкові.

У програмі - 26 повнометражних і короткометражних картин, фільми-претенденти на премію «Оскар» від України і Швеції, учасники Берлінале, Одеського міжнародного кінофестивалю, фестиваль незалежного короткометражного кіно «Бардак».

У рамках фестивалю вперше відбудеться конкурс дитячого та підліткового відео на соціально значимі теми і воркшопи для школярів. Серед членів журі - документалісти Сергій Буковський та Віталій Манський, викладач Валентин Марченко, а серед наставників - генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич, продюсер Анна Паленчук, німецький продюсер і режисер Фелікс Крігсхайм. Переможець конкурсу отримає у подарунок сучасний квадрокоптер.

Відкриє фестиваль показ дебютної кінострічки Нарімана Алієва «Додому» - претендента на премію «Оскар» від України. У липні фільм отримав Гран-прі на ювілейному, 10-му, Одеському міжнародному кінофестивалі. Режисер особисто представить фільм. В основній секції - фільми «Історія Зимового саду» Семена Мозгового, «Брати по зброї» Сергія Лисенка, «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» Надії Парфан, «Вірю. Чекаю. Молюся» Катерини Стрельченко та ін.

Організатори зазначили, що головна тема фестивалю - громадський активізм і незалежна журналістика. Тому 26 вересня у Харківському економічному університеті ім. Семена Кузнеця пройде конференція за участю волонтерів, громадських активістів, провідних журналістів Харківщини і військових кореспондентів. У рамках заходу покажуть три короткометражні роботи: «Колір фасаду - синій» Олексія Радинського, який отримав спеціальну нагороду журі на 48-му Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість», «Миротворці. У горах Сванетії» Андрія Кіршина та «Без Статусу. Україна» Дмитра Тяжлова.

Також у програмі фестивалю - низка воркшопів і панельних дискусій. Виступлять експерти Українського культурного фонду, представники програми «Culture Bridges» від Британської ради в Україні та фонду «Відродження», які розкажуть про можливості фінансування проектів аудіовізуального і культурного секторів. Сценаристка і драматург Наталія Ворожбит проведе лекцію про створення кіносценарію, актриса Ірма Вітовська поділиться базовими секретами акторської майстерності - як вибудувати свій персонаж, що таке «етюдний метод» та інше.

З більш детальною програмою фестивалю можна ознайомитися тут.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини