Харків'ян просять не купувати продукти на стихійних ринках
09 червня 2017 11:43 Суспільство
Харків'ян просять не купувати продукти на стихійних ринках Харків'ян просять не купувати продукти на стихійних ринках, у приватних осіб і дотримуватися правил особистої гігієни при приготуванні їжі.

Як повідомив головний спеціаліст відділу державного контролю за дотриманням санітарного законодавства управління Держхарчпотребслужби в місті Харкові Вадим Шарапов, якість продуктів на стихійних ринках не перевіряють, на відміну від супермаркетів і ринків, де проводять лабораторні дослідження.

Також він повідомив, що не слід купувати тістечка з кремом, а фрукти і овочі обов'язково потрібно перед вживанням ретельно мити, тому що в грунті можуть бути спори ботулізму - важкого токсикоінфекційного захворювання.

«Купувати продукти можна тільки в торговій мережі. Люди мають право перевірити документи, що підтверджують якість продуктів. Зберігати продукти потрібно тільки так, як вказано на упаковці, а влітку - обов'язково в холодильнику», - зазначив Вадим Шарапов.

Він нагадав, що рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції за чотири місяці 2017 року порівняно з таким же періодом 2016 року зріс на 12,2%. Рівень захворюваності на кишкові інфекції серед дітей у 2,5-3 раза вище, ніж у дорослих. Більше половини зареєстрованих випадків захворювання припадає на дітей до двох років. Тому батькам потрібно суворо дотримуватися правил особистої гігієни, стежити за якістю продуктів і приготованої їжі, перед тим, як дати дитині фрукти, їх потрібно обдати окропом, і відразу ж звертатися до лікарні, якщо з'явилися симптоми хвороби.

Також не слід купувати квас з бочок і молоко за межами ринків. Дозволи на торгівлю цими продуктами міська рада не давала.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини