«Харківводоканал» просить харків'ян не засмічувати каналізаційні труби
15 травня 2019 10:18 ЖКГ
«Харківводоканал» просить харків'ян не засмічувати каналізаційні труби КП «Харківводоканал» просить харків'ян дотримуватися правил користування мережами водовідведення - каналізацією.

Як повідомив начальник управління з технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж Комплексу «Харківводовідведення» КП «Харківводоканал» Валерій Харлан, кожен місяць на мережах водовідведення відбувається понад 5 тис. аварій, головна причина яких - недотримання жителями правил експлуатації каналізаційних мереж.

«На підприємство надходить понад 100 заявок на добу на усунення аварійних ситуацій на внутрішньобудинкових мережах водовідведення. Зокрема, роботи з усунення течі проводилися в підвалі будинку по провулку Аптекарському, 9-а. Ділянка труби була забита побутовим сміттям. Працівники прочистили трубу, усунули течу і провели санітарну обробку підвального приміщення», - повідомив Валерій Харлан.

За його словами, деякі харків'яни використовують каналізацію в якості сміттєпроводу, викидаючи туди різні побутові відходи. Це призводить до виникнення засмічення і різних аварійних ситуацій на внутрішньобудинкових мережах та каналізаційних колекторах.

На підприємстві нагадали, що каналізація призначена для відведення стічних вод від житлових будинків. Її засмічення приводить до закупорки труб, витікання нечистот, затоплення підвальних приміщень, появи неприємного запаху, а також виникненню аварійних ситуацій на мережах водовідведення. Каналізаційні стоки з твердими побутовими відходами надходять на Міські очисні споруди водовідведення №1 і 2, засмічують технічне обладнання і суттєво ускладнюють його роботу.

«Міська каналізаційна система не розрахована на утилізацію сміття. Тому в каналізацію забороняється викидати пісок, цемент, ганчір'я, одяг, вологі серветки та рушники, хімічні речовини, поліетиленові й пластикові вироби, предмети особистої гігієни, скло, корм для тварин, наповнювач для котячого туалету та інші предмети і речовини, які біологічно не розкладаються», - підкреслив Валерій Харлан.

На підприємстві зазначили, що в разі виникнення аварійної ситуації на мережах водовідведення забороняється проводити будь-який злив води в каналізацію - користуватися раковинами, умивальниками, унітазами, посудомийними і пральними машинами.

Також у відкриті каналізаційні люки не можна викидати харчові та побутові відходи, будівельне сміття. Такі дії призводять до зупинки роботи каналізаційних колекторів, і багато харків'ян не зможуть користуватися послугами водовідведення та водопостачання до тих пір, поки не буде усунена аварія.

Щоб уникнути подібних ситуацій КП «Харківводоканал» просить харків'ян не скидати сміття в каналізацію і дотримуватися простих правил її використання. 

Заявку про несправності системи водовідведення можна залишати за єдиним коротким номером 15-33, безкоштовним з усіх мобільних операторів і стаціонарних телефонів.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини